Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023

Νέο στραβοπάτημα απο τους Ίωνες Αλίμου με 2-0

Ψυχρολουσία στο πρώτο 15' με τα γρήγορα γκολ

Νέο στραβοπάτημα για τον ΠΑΟ Καματερού που γνώρισε την 2η συνεχόμενη ήττα, απο τους Ιωνες Αλίμου,αυτή την φορά, με 2-0. Το άσχημο ξεκίνημα των παικτών του  Μιχάλη Κάτσικα, στα πρώτα 15 λεπτά ήταν, η αιτία να μπουν οι βάσεις για την εδραίωση των γηπεδούχων και να πάρουν το ματς. Στις δυο πρώτες αξιοπρεπείς επιθέσεις που επιχείρησαν οι Ιωνες πέτυχαν ισάριθμα γκολ.

Ήταν μια ψυχρολουσία για όλους οσους ήταν στο γήπεδο του Καλαμακιου, η αντίδραση της ομάδας σε αυτό το δύσκολο τέταρτο.

Στο 8' ο Περήφανος ανέτρεψε με τα πόδια τον Δημητρακόπουλο και ο διαιτητής Χριστοδούλου έδειξε πέναλτι, που το εκτέλεσε εύστοχα ο ιδιος παίκτης. Ενω πέντε λεπτά αργότερα, ο Φερρατσάκου επιχείρησε συρτο σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού και τις άλλαξε λίγο πορεία με αποτέλεσμα να νικήσει και πάλι τον Περήφανο (13').

Στην συνέχεια πήρε κατοχή η ομάδα χωρίς να μπορεί να διασπάσει την άμυνα των γηπεδούχων. Αξιόλογες φάσεις το σουτ του Μπινέρι στο 33' και το διαγώνιο σουτ του Αθανασίου στο 41' που απέκρουσε ο Περήφανος.

Στο β' ημίχρονο το ματς κύλισε στον ίδιο ρυθμό με τους παίκτες να μην μπορούν να βρούν διαδρόμους να διασπάσουν την άμυνα του Αλίμου. Οι Ιωνες είχαν ενα καλό δεκάλεπτο στο διάστημα 58'-68' όπου έχασαν τρείς ευκαιρίες με τους Φερρατσάκου στο 58', Ντογκάνι στο 59' και Γκέζο στο 68'.

Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟ Καματερού το κοντινό πλασέ του Παππά στο 87' και το απευθείας φάουλ του Αρναρέλλη στο 93' .

ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ: Τζιβέλεκης, Κανάκης, Ζήσης, Αναστάσιου, Νικήτας, Δημόπουλος, Αθανασίου (93' Λαζάρου), Δημητρακόπουλος, Φερρατσάκου, Ντογκάνι (73' Ψαρράς), Γκέζος (88' Παπαδόπουλος)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Περήφανος, Παπαιωάννου, Πιτέλης, Παππάς, Τσουρούλας, Μαυροειδής (79' Ανδριτσόπουλος), Μπινέρι (79' Μέτα), Αρναρέλλης, Κανελλόπουλος (63' Χαιρετάκης), Σιατούνης (46' Καπίρης), Τόλιας