Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου 2023

(Κ16) Ανθουπολη-Καματερο 3-2

Η ομάδα της Κ16 παίζοντας τον πρώτο επίσημο αγώνα της για το 2023 αντιμετώπισε την Ανθούπολη στο γήπεδο της Χωράφας.  Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο και κάνοντας έναν άθλο αφού από πολύ νωρίς βρισκόταν πίσω στο σκορ με δυο γκόλ, έφτασε στα τελευταία λεπτά του αγώνα να πιέζει

για την νίκη. Μια νίκη η οποία όμως δεν ήρθε καθώς ένα πέναλτι στην ομάδα της Ανθούπολης αλλά και ένα πέναλτι  που δεν δόθηκε στο τελευταίο λεπτό σε ανατροπή που υπέστη ο Τσιώλης Αλέξανδρος, διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Να σημειωθεί πως η κ16 αγωνίζεται με παιδιά γεννημένα το 2008.

Τα γκολ ήρθαν από ένα τρομερό σουτ πολλά μέτρα εκτός εστίας από τον Τσιώλη Γιάννη και μια καταπληκτή ανάπτυξη από την οποία η μπάλα, αφού  πέρασε σχεδόν από όλη την ομάδα, έφτασε στα πόδια του Τσουνάκα ο οποίος με μία κάθετη πάσα πέρασε την μπάλα πάνω από την άμυνα για να την υποδεχθεί υποδειγματικά ο Μελλισιανός και να σκοράρει.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ : Καναβούλης Χ , Λυμπερόπουλος Γ, Ιερωνυμάκης Ε, Τσιώλης Ι , Κοντοβάς Δ ( Μπάσο Μ), Μαρπίνης Ε (c), Καρδάτος Ν, Μελισσιανός Σ , Θερμιώτης Α ( Ντοι Μ), Τσουνάκας Δ, Τσιώλης Α,