Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2019

Σπουδαίο διπλό μέσα στο Παλαιό Φάληρο

Βελτιώθηκε αισθητά στο β΄ημίχρονο και ήρθε η νίκη με 1-3.

Βρίσκοντας ρυθμό και καλύτερα πατήματα στο β΄ ημίχρονο με το Παλαιό Φάληρο, ο ΠΑΟ Καματερού σοβάρεψε το παιχνίδι του και κατάφερε να πάρει ενα υπερπολύτιμο τρίποντο, για την συνέχεια του πρωταθλήματος.
Η εικόνα της ομάδας στο α΄ ημίχρονο δεν ήταν καλή. Οι πολλές απουσίες επηρέασαν την συνοχή της ομάδας με αποτέλεσμα να παρουσιάσει μια μέτρια εικόνα. Το γκολ που σημείωσε ο Διγενής στο 37'  με μπάσιμο και σουτ δημιούργησε προς στιγμήν ανησυχία.
Όμως στο 45' ο Παναγιωτόπουλος με απευθείας χτύπημα φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 στο πιο κρίσιμο σημείο αλλάζοντας τα δεδομένα.
Στην επανάληψη η ομάδα βελτιώθηκε αισθητά, πάταγε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο αν και έχασε δυο κλασικές ευκαιρίες, η πρώτη στο 51΄ σε τετ α τετ του Γκάνιου που προσπάθησε να περάσει και τον τερματοφύλακα, και η δεύτερη στο 64΄ σε σουτ του Διαμαντίδη που έφυγε άουτ επιτείνοντας την αγωνία των φιλάθλων.
Η ομάδα έχοντας βρει πια ρυθμό κατάφερε με όμορφο σουτ του Διαμαντίδη να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 72΄.  Στο 78΄ ο διαιτητής Καλογερόπουλος είπε παίζεται σε κράτημα του Διαμαντίδη μέσα στην περιοχή. Ηταν μια καθαρή περίπτωση πέναλτι. Το τελικό 1-3 σημείωσε ο Πετανάι στο 90΄ με διαγώνιο σουτ βάζοντας τέλος στην αγωνία του κόσμου.
ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ: Αντωνιάδης,Γκιώνης, Ναρλιάν (82' Σαμπάνης) Μπέλερης, Νταβίδας, Χασιώτης (75' Λεκαράκος), Κωνσταντινίδης, Σκόρδος (59' Φωτιάδης), Καλλιοντζάκης, Πασάς, Διγενής (65' Αργυριάδης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Βασιλάκος (85' λ.τρ.Ζαχαρόπουλος), Πιτέλης , Χατζίτσε, Σέχου, Καρκαλέτσης (46' Παππάς), Πετανάι, Λουβερδής, Γκάνιος (58' Διαμαντίδης), Παναγιωτόπουλος, Κατσικανταής (90' Ελευθερόγλου)