Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2019

Κ16. Καματερό-Ρούφ 3-1 (Φωτό)

Γρήγορα γκολ σε κάθε ημίχρονο

Στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε η Κ16 του ΠΑΟ Καματερού που νίκησε εύκολα την φιλότιμη ομάδα του Ρούφ. Κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν τα γρήγορα γκολ που σημειώθηκαν στις αρχές κάθε ημιχρόνου.

Με τον τρόπο αυτό η συνέχεια του αγώνα φάνταζε εύκολη για του παίκτες του Γιώργου Καλύβα που έχουν να αντιμετωπίσουν στον επόμενο αγώνα τον ουραγό Κολωνό.

Η έναρξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε μόλις στο 8΄ τον Nipolli με κοντινή κεφαλιά να ανοίγει το σκορ  ύστερα από πρόσκρουση της μπάλας στο οριζόντιο δοκάρι.  Πολύ καλή ευκαιρία έχασε ο Κυρίτσης στο 33΄αλλα το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε έξοχα από τον Αρβανίτη.  Κόντα στο γκολ για τους φιλοξενούμενους έφτασε ο Γκογκάι στο 34΄ με το σουτ να περνάει αουτ.

Το ξεκίνημα της επανάληψης ήταν και πάλι ιδανικό. Στο 36΄ ο Κυρίτσης με σουτ σημείωσε το 2-0 για να έρθει ένα λεπτό αργότερα ο Κούκι να κάνει το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με προσπάθεια του Μπιλιάλ στο 43΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Σκουλάς, Αποστολίδης, Σερεπίσος, Μπερίκος, Ζενέλι, Μανιφάβας (36΄ Κεραμυδάς), Tudor (55΄ Καπετανάκης), Nipolli (64΄ Αγγέλης), Κούκι, Κυρίτσης (40΄ Τσιώλης)

ΡΟΥΦ: Αρβανίτης (36΄ Βαρθαδίτης) , Ασημακόπουλος (45΄ Βαρτσαφλουδάκης), Ταχίρι (62΄ Κρητικός), Γκούντας, Καγιανόπουλος Ι., Σαμπανάι (54΄ Μιχαλογιαννάκης), Αποστολάκης (36΄ Γκογκάι Χ.), Καγιανόπουλος Σ., Γκογκάι, Μπιλιάλ, Mullali