Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2019

Βαριά ήττα υπέστη η ομάδα από τον Απόλλων Χαλανδρίου με 1-4 (Video)

Χωρίς αποτελεσματικότητα των τελείωμα των φάσεων

Βαριά ήττα υπέστη η ομάδα από τον Απόλλων Χαλανδρίου με 1-4. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη βρέθηκαν να χάνουν με 0-2 στο πρώτο μισάωρο και να κυνηγάνε το σκορ απέναντι σε μια ομάδα καλοκουρδισμένη που ήξερε τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο.

Ωστόσο το ματς θα μπορούσε να αρχίσει με άλλη εικόνα αν η μπάλα δεν έβρισκε στο οριζόντιο δοκάρι του Καλιαμπάκου στο 1΄ της συνάντησης σε κεφαλιά του Γκάνιου.

Νέο δοκάρι είχαν στο 12΄ οι φιλοξενούμενοι σε κεφαλιά του Κούκου. Στο 32΄ οι φιλοξενούμενοι σε κόντρα αντεπίθεση και σέντρα από τα δεξιά άνοιξαν το σκορ με πλασέ του Μήτρου από το σημείο του πέναλτι. Και ένα λεπτό αργότερα διπλασίασαν με σουτ του Παπουτσή.

Μείωσε με δυνατό σουτ ο Γκάνιος στο 42 και αναπτέρωσε για την συνέχεια .
Στην επανάληψη οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη προσπάθησαν να μπουν ζεστά για να αλλάξουν την ροή του παιχνιδιού και θα μπορούσαν σε δυο περιπτώσεις να πετύχουν γκολ.

Και οι δυο ήταν με τον Πετάναι, η πρώτη στο 58΄ και η δεύτερη στο 59΄ που το σουτ βρήκε στο κάθετο δοκάρι. Στο 64΄ οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν κομπίνα φάουλ με τελευταίο αποδέκτη το Κουστομπάρδη που πλάσαρε άουτ.

Στο 75΄ όμως έγινε το 1-3 με πλασέ του Αλεξανδράκη.Το τελικό 1-4 σημείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Αυγέρης στο 91΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Ντούπης (62΄ Διαμαντίδης), Καρκαλέτσης (46΄ Χατζίτσε), Σέχου, Βασιλάκος, Πάππας, Πετανάι, Λουβερδής. Γκάνιος (84΄ Κατσικανταής), Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ.: Καλιαμπάκος, Κουτσογκίλας Π. (62΄ Παπαδόπουλος),  Κουστομπάρδης, Κούκος, Κουτσογκίλας Ε., Άγκολι, Σταμάτης (62΄ Αυγέρης), Απειρανθίτης, Μήτρου (66΄ Στεργιώτης), Αλεξανδράκης, Παπουτσής (72΄ Ψάλλας)