Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου 2024

Δεύτερο φιλικό σε 24 ώρες: Νίκη 0-2 για τον ΠΑΟ Καματερού κόντρα στον Διόνυσο

Μετά την ισοπαλία 1-1 απέναντι στην ΑΕ Μεταμόρφωσης στο Καματερό, ο ΠΑΟ Καματερού επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 0-2 του ΑΟ Διονύσου εκτός έδρας, σε ένα δεύτερο φιλικό μέσα σε 24 ώρες. Η απόδοση των δύο ομάδων κινήθηκε σε μέτρια επίπεδα,

με τον προπονητή Γιώργο Τζωτζη να μοιράζει το χρόνο συμμετοχής στους παίκτες του λόγω της κούρασης από τα συνεχή παιχνίδια.

Το σκορ άνοιξε στο 26ο λεπτό ο Μάριος Πέτρου με μια σέντρα-σουτ που κατέληξε στο πίσω μέρος της εστίας του Καίσαρα. Ο ΑΟ Διονύσου απείλησε στο 38ο λεπτό με τον Νικολάου, που είδε το σουτ του να σταματάει στο κάθετο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης δοκάρι στο 51ο λεπτό, ενώ το 0-2 διαμορφώθηκε στο 93’, όταν ο Φώτης Τουτσάνης σκόραρε με ατομική ενέργεια και κοντινό σουτ. Ο ιδιος παίκτης είχε λίγο νωρίτερα σουτ στο δοκάρι (83').

Παρά την κόπωση από την επίπονη προετοιμασία, ο ΠΑΟ Καματερού κατάφερε να φύγει με τη νίκη, με τον Τζωτζή να αξιοποιεί το ρόστερ του. Επιστροφή την Τρίτη στις προπονήσεις ενω θα τελέστει και ο αγιασμός της νέας περιόδου.

ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Καισαρας, Κωνσταντακος, Μπερμπαντης, Χρυσανθόπουλος, Μπουρτσινος, Σκριβανος, Νταγουλης, Κοσιφας, Αλεξοπουλος, Νικολαου Επαιξαν και οι: Αρκατινης, Γκουτζαμανης, Κοσιφας

KAMATEΡΟ: Γιάκης, Πέτρου Μ, Παπαδοπουλος, Γεωργόπουλος, Πέτρου Ν, Καρασούλος, Μελισσιανός, Παππας, Τσιωλης, Αϊβαλιώτης, (υπό δοκιμήν) Επαιξαν και οι: Βελισσάρης, Τσουτσάνης, Τζωρτζίνης, Καλλιγάς, Τσάτσα, Χαιρετάκης, Πιτέλης