Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου 2024

Ισόπαλο 1-1 το φιλικό του ΠΑΟ Καματερού με την ΑΕ Μεταμόρφωσης

Σε ένα δυνατό φιλικό, ο ΠΑΟ Καματερού και η ΑΕ Μεταμόρφωσης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στο γήπεδο του Καματερού. Οι παίκτες του Γιώργου Τζωτζή, εμφανώς κουρασμένοι μετά από μια δύσκολη εβδομάδα προετοιμασίας, έδειξαν κατά διαστήματα καλά στοιχεία, παρά τις απουσίες κάποιων βασικών ποδοσφαιριστών.

Tο σκορ άνοιξε στο 50ο λεπτό για τους γηπεδούχους, όταν ο Πέτρου εξαπέλυσε ένα δυνατό, συρτό σουτ, το οποίο κατέληξε στα δίχτυα της ΑΕ Μεταμόρφωσης. Η αντίδραση των φιλοξενούμενων δεν άργησε να έρθει, και στο 78ο λεπτό ο Ομάρ Τουρέ, με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Ο ΠΑΟ Καματερού, παρά τη σωματική κόπωση από την επίπονη προετοιμασία, έδειξε ότι η ομάδα έχει δυνατότητες και είναι σε καλό δρόμο, ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεών της.

Επόμενο φιλικό για την ομάδα είναι την Κυριακή 8/9, με αντίπαλο τον ΑΟ Διονύσου (εκτός), όπου οι παίκτες του Τζωτζή θα έχουν μια ακόμη ευκαιρία να δοκιμάσουν τις αντοχές και τις τακτικές τους.

KAMATEΡΟ: Καλλιγάς, Πιτέλης, Γεωργόπουλος, Βασιλάκος, Τζωρτζίνης, Πέτρου, Τσουτσάνης, Τσάτσα, Μητκας, Χαιρετάκης, Αϊβαλιώτης. Έπαιξαν και οι υπό δοκιμήν, Μελισσιανός, Κουσιουνέλος, Τσιωλης, Πέτρου Μ., Βελισσάρης, Καρασούλος

ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ: Φούσκας, Ψαρρής, Λάππας, Πολυζωγόπουλος, Παπαβασιλείου, Σπανουδάκης, Μπουσι, Ομάρ Τουρέ, Χατζηιωαννίδης, Μαρτέκας, Μ. Έπαιξαν και οι: Στεφάνου, Γιατράς, Κοτζαι, Τόλιας, Μπακιοσι, Στεργίου, Μαρτινόγλου, Μιγκάκης, Μουσταφά, Χριστόπουλος