Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2024

Συνεχίζει την προέλαση το Καματερο που νίκησε εκτός την Κορωνίδα 2-0

Δίνοντας συνέχεια στις νικηφόρες εμφανίσεις ,το Καματερό πέρασε απο την έδρα της Κορωνίδας νικώντας την με 2-0, πλησιάζοντας ακόμα κοντά στην κορυφή. Οι παίκτες του Γιώργου Τζώτζη, μετα απο ενα άκαρπο και νευρικό α΄ημίχρονο βελτιώθηκαν στην επανάληψη και κατάφεραν να βάλουν τις βάσεις για το πολυπόθητο τρίποντο κατα το διάστημα 46'-60'. Στα λεπτά αυτή η ομάδα πέτυχε δυο γκολ ενω έχασε και πενάλτι.

Το α΄ ημίχρονο δεν είχε να επιδείξει κάτι το ουσιαστικό. Στις αρχές του β΄ημιχρόνου το Καματερό πήρε "φωτιά" και στο 48' κέρδισε πέναλτι οταν σουτ του Νικολάου βρήκε σε χέρι αμυντικού. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Γιώργος Παππάς. Ενω στο 50' ο Τσουτσάνης ανετράπη μέσα στην περιοχή απο αμυντικο της Κορωνιδας. Ο διαιτητής Μαράνος έδειξε και πάλι την ασπρη βούλα. Ωστόσο το πέναλτι που το εκτέλεσε ο ίδιος αποκρούστηκε απο τον τερματοφύλακα Κωτσάκη.

Στο 54'  ο Μπινέρι, ύστερα απο ωραία μπαλιά του Μαυροειδή, με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα για το Καματερό.

Στο 84' μοναδική ευκαιρία να μειώσει η Κορωνίδα με τον Τσελέντη ενω παρόμοια ευκαιρία έχασε και ο Μπινέρι στο 88'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κολιάκης, Πιτέλης, Παπαιωάννου, Τσουρούλας, Μπίμπιζας, Πέτρου, Μαυροειδής (69' Τζωρτζίνης), Παππάς (75' Ευαγγέλου), Νικολάου  Μπινέρι (82' Αιβαλιώτης), Τσουτσάνης (90' Μελισσιανός)

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Κωτσάκης, Γιαννόγλου (70' Κονιτόπουλος), Κορρές, Σοαντζόγλου, Καράμπελας, Μαύρος (60' Καραγιάννης) , Σκέμπι (46' Cotov), Κουτσουβέλης, Ιακωβίδης (58' Τσελέντης), Μούτσα (58' Παπαδάκης), Παπαδέλης