Δευτέρα 29 Ιανουαρίου 2024

Η (Κ17) ΠΑΟ Καματερού κυριάρχησε της Αμιλλας Περιστερίου με το ευρύ 6-2

Σε μια αναμέτρηση γεμάτη φάσεις και γκολ, η Κ17 του ΠΑΟ Καματερού κυριάρχησε απέναντι στην Αμιλλα Περιστεριού, καταφέρνοντας να κατακτήσει μια εντυπωσιακή επικράτηση με σκορ 6-2.

Πριν ξεκινήσει ο αγώνας, όλοι οι παρευρισκόμενοι τήρησαν ένα λεπτό σιγής, τιμώντας έτσι τη μνήμη ενός ποδοσφαιριστή της αντίπαλης ομάδας.  Όμως, με το πέρασμα του χρόνου, η μπάλα ξεκίνησε να κυλάει και η δράση να ξεδιπλώνεται στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Δουφεξής ποθ ηλθε απο τον παγκο ανοίξε το σκορ στο 12' με μια εκπληκτική ατομική ενέργεια από τα δεξιά.

Ο Καρασούλος, με ένα εντυπωσιακό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, διπλασίασε το προβάδισμα στο 26' μετά από κόρνερ του Τσουνάκα. Με το σκορ να δείχνει 2-0 στο ημίχρονο, η Κ17 του ΠΑΟ Καματερού δεν είχε ικανοποιηθεί.

Το δεύτερο μέρος άνοιξε με τον Τσουνάκα να επισφραγίζει την ανωτερότητα της ομάδας του, κάνοντας το 3-0 στο 42' με ένα εκπληκτικό πλασέ από τη μικρή περιοχή. Ακολούθησαν τα γκολ του Μυλωνά στο 45' και του Παπαδόπουλου στο 52', φέρνοντας το σκορ στο 5-0 υπέρ της Κ17 του ΠΑΟ Καματερού.

Η Αμιλλα Περιστεριού προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 5-1 στο 60'. Ωστόσο, ο Σκρέτης δεν άφησε αμφιβολία για την ανωτερότητα της ομάδας του, επισημαίνοντας το 6-1 στο 65' με ένα εκπληκτικό γκολ.

Η Αμιλλα Περιστεριού μείωσε το σκορ σε 6-2 στο 70', ολοκληρώνοντας έτσι τον αγώνα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Χαιρετακης,Καρδατος (54' Μπάσο), Παπαδοπουλος, Τσιώλης Γ., Καρασουλος, Μυλωνάς, Λυμπεροπουλος, Σκρετης, Αιβαλιωτης (5' λ.τ.Δουφεξης 60' Μπανουσης ), Μελισσιανος, Τσουνακας