Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2023

Δίκαιη ισοπαλία μετά απο μαχητικό ματς - (Κ17) Καματερό - Άγιοι Ανάργυροι 2-2 (Φωτό)

Σε ενα ματς που κύριαρχησαν οι δυνατές μονομαχίες Καματερό και Άγιοι Ανάργυροι έμειναν στο χορταστικό 2-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο α΄δεκαπεντάλεπτο του παιχνιδιού όπου και προηγήθηκαν με 0-1.

Οι παίκτες του Βασίλη Γκούμα  ισορροπήσαν στην συνέχεια  την απόδοση τους και εκλεισαν το ημίχρονο με το γκολ του 25'.

Στην επανάληψη η Κ17 σταθεροποίησε ακόμη περισσότερο την απόδοση της αλλά μια ολιγωρία σε ανύποπτη φάση έβαλε και πάλι τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ, με την Κ17 να δείχνει χαρακτήρα και τελειώνει το ματς σε ισοπαλία.

Στο 25' οι Άγιοι Ανάργυροι άνοιξαν το σκορ με σουτ του Τσαναχτσίδη, για να ισοφαρίσει το ματς ο Αλέξανδρος Τσιώλης στο 25' μετα απο ωραία πάσα του Μελισσιανού.

Στην επανάληψη οι Άγιοι Ανάργυροι ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ με γκολ του Φλυτζάνη στο 51'.  Για να ισοφαρίσει στο 62' ο Γιάννης Τσιώλης με κεφαλιά απο κόρνερ Αλέξανδρου Τσιώλη. Οριζόντιο δοκάρι με Αιβαλιώτη σε σουτ εξω απο την περιοχή στο 49'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καναβούλης, Καρδάτος (72' Μπάσο), Παπαδόπουλος, Καρασούλος, Τσιώλης Ι., Τσουνάκας (55, Λυμπερόπουλος), Μελισσιανός, Ζησόπουλος (72' Θερμιώτης),Αιβαλιώτηςς, Μυλωνάς, Τσιώλης Αλ (64' Ιερωνυμάκης).