Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2023

Σημαντικό διπλό μέσα στο Αιγάλεω με Ιεράπολη (0-2)

Σε μια σημαντική νίκη προχώρησαν οι παίκτες του Γιώργου Τζώτζη απέναντι στην Ιεράπολη νικώντας την με 2-0. Με την νίκη αυτή η ομάδα σκαρφάλωσε στην 7η θέση έχοντας

8 βαθμούς, παίρνοντας παράλληλα και την ανάλογη βαθμολογική ανάσα καθότι η ομάδα αδικείται απο την μέχρι τώρα πορεία της.

Στο ματς των Ορυζομύλων οι παίκτες του Γιώργου Τζώτζη κυριάρχησαν στο α΄ημίχρονο βάζοντας τις βάσεις με τα δυο γκολ που σημείωσε ο Ματέο Μπινέρι στο 26' με ωραία ενέργεια και σουτ στην γωνία του Μανωλίκα καθώς και στο 32' με όμορφη ανάπτυξη της ομάδας και παράλληλη πάσα του Τσουτσάνη στο σημείο του πέναλτι όπου ο νεαρός άσος με πλασέ σημείωσε το 0-2.

Στο α' ημίχρονο καταγράφηκαν αλλές τρείς καλες στιγμές, η πρώτη σε προσπάθεια του  Μπινέρι στο 8' αλλά το σουτ απέκρουσε σωτήρια ο Μανωλίκας, η δεύτερη σε σουτ του Πρισιμιτζή στο 34' που είχε την ίδια κατάληξη ενώ η τρίτη σε σέντρα σουτ του Καλογερή στο 38' απο την γραμμή του κόρνερ  η μπάλα "έγλειψε" το οριζόντιο δοκάρι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το ματς χωρίς όμως να δημιουργήσουν πρόβλημα στην αμυντική γραμμή της ομάδας. Τελευταία καλή στιγμή που καταγράφηκε ήταν το άδυναμο σουτ του Μπινέρι στο 90' απο πολύ καλή θέση.

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Μανωλίκας, Πετεινάκης (46' Καραγεώργος), Γραμμάνης (73' Γιαννούλης) , Γιάκαλος, Βιτουλαδίτης, Κόκκαλης (46' Αλευράς), Κανελλόπουλος, Φατούρος (46' Πλατανίτης), Μπιάζης, Λιβέρης, Ανδρονιώτης (67' Ασημακούλας)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κολιάκης, Πιτέλης, Παπαιωάννου, Γεωργόπουλος, Μπίμπιζας, Πέτρου, Καλογερής (73' Μαυροειδής), Πάππας, Πρισιμιτζής (91' Αιβαλιώτης), Μπινέρι (90' Καπίρης), Τσουτσάνης