Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Δευτέρα 6 Νοεμβρίου 2023

Ισόπαλο 1-1 για την Κ17 κόντρα στον Ιάσονα αν και έπαιζε με δέκα παίκτες (Φωτό)

Σε έναν αγώνα που ήταν ισορροπημένος στη μεγαλύτερη διάρκεια του, το Καματερό αναδείχθηκε ισόπαλο με τον αντίπαλο του, τον Ιάσονα, με σκορ 1-1.

Η αρχική φάση του αγώνα είδε τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 15ο λεπτό, με ένα σουτ του Πουλή που κατέληξε στα δίχτυα του Καματερού.

Ωστόσο, ο αγώνας άλλαξε ριζικά στο 32ο λεπτό, όταν ο τερματοφύλακας του Καματερού, Χαιρετάκης, αποβλήθηκε για λάκτισμα αντιπάλου. Στη φάση αυτή, ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι προς όφελος του Ιάσονα, που ανέλαβε να εκτελέσει ο Βλάχος. Αλλά ο νεοεισελθών, τερματοφύλακας του Καματερού, Καναβούλης, πραγματοποίησε μια εξαιρετική απόκρουση, κρατώντας το σκορ στο 1-0 υπέρ του Ιάσονα.

Ωστόσο, οι εκπλήξεις δεν σταμάτησαν εδώ. Στην επόμενη φάση (33'), ο Γιάννης Τσιώλης  ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, και ο διαιτητής έδωσε νέο πέναλτι, αυτή τη φορά υπέρ της Κ17. Ο Αιβαλιώτης ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά δυστυχώς για τον Καματερό, έστειλε τη μπάλα έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι, αφήνοντας το σκορ αναλλοίωτο.

Στο 35ο λεπτό, ο Στέλιος Μελισσιάνος του Καματερού με ένα εξαιρετικό σουτ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, προσφέροντας μια ακόμα ευκαιρία που χάθηκε για την ομάδα του.

Στο 36ο λεπτό, ο Ζησόπουλος του Καματερού απέτυχε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με μια κεφαλιά από κοντινή απόσταση.

Η ανατροπή ήλθε στην επανάληψη, λίγο πριν από το τέλος. Μια σέντρα του Αλεξάνδρου Τσιώλη του Καματερού προκαλεί σύγχυση στην άμυνα του Ιάσονα, με τον τερματοφύλακα τους, Νιότη, να αποτυγχάνει να διώξει σίγουρα τη μπάλα. Αυτή κατέληξε στα πόδια του Αιβαλιώτη, ο οποίος με ένα εντυπωσιακό σουτ, έγραψε το γκολ της ισοφάρισης για το Καματερό, κλείνοντας τον αγώνα με τελικό σκορ 1-1.

Παρότι αντιμετώπιζε τις δυσκολίες με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του τερματοφύλακα του, το Καματερό κατάφερε να ανταγωνιστεί τον Ιάσονα και να δείξει και στοιχεία ελαφράς υπεροχής που συνδυάστηκε με ένα δίκαιο αποτέλεσμα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Χαιρετάκης, Καρασούλος (41' Λυμπεροπουλος ), Μαρπίνης (41' Καρδάτος, 77' Μπάσο), Παπαδόπουλος (77' Μπανούσης ), Ιερονυμακης, Τσιώλης Γ., Τσουνακας (33' Καναβούλης), Κουσιουνέλος, Αϊβαλιώτης, Ζησοπουλος (64' Τσιώλης Αλεξ.), Μελισσιανος  (77' Θερμιώτης)