Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου 2023

Βελτιωμένη εμφάνιση και άνετο 4-2 επι του Φοίνικα Περιστερίου

Σε μια φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του ΠΑΟ Καματερού, οι φιλοξενούμενοι από τον Φοίνικα Περιστερίου βρέθηκαν αντιμέτωποι με μια ομάδα που παρουσίασε μια βελτιωμένη εικόνα σε σχέση με τα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια.

Οι παίκτες του προπονητή Μιχάλη Κάτσικα δείχνοντας συνεργασία και στοιχεία αποτελεσματικότητας επικράτησαν του αντιπάλου τους με σκορ 4-2. Παρα την ευρεία νίκη υπάρχουν ακόμη σημάδια περαιτέρω βελτίωσης κάτι που γεμίζει με ικανοποίηση τους φίλους της ομάδας.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟ Καματερού επέβλεπε την αναμέτρηση με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση και ανέλαβε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Σε ένα διάστημα τριών λεπτών από το 30' έως το 33', κατάφερε να σημειώσει δύο σημαντικά γκολ που τον έβαλαν σε θέση υπεροχής στον αγώνα.

Στο 30' λεπτό, μετά από μια εκπληκτική προβολή του Μαυροειδή από πλάγια θέση, ο Πρισιμιτζής έστειλε τη μπάλα κάτω από τα δοκάρια, ανοίγοντας το σκορ στο 1-0 υπέρ του ΠΑΟ Καματερού. Σε μόλις τρία λεπτά, στο 33', ο Μπινέρι επανέλαβε το κατόρθωμα με ένα όμορφο πλασέ, κάνοντας το 2-0 υπέρ της ομάδας του.

Οι φιλοξενούμενοι, παρόλο που βρέθηκαν πίσω στο σκορ, δεν παραιτήθηκαν. Στο 50', ο Λαγός εκμεταλλεύτηκε μια ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα του Καματερού και μείωσε το σκορ σε 2-1.

Ωστόσο, η αντίδραση του ΠΑΟ Καματερού δεν άργησε. Στο 54', ο τερματοφύλακας του Φοίνικα Περιστερίου ανέτρεψε τον Καλογερή, προκαλώντας πέναλτι. Ο έμπειρος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε το πέναλτι με ακρίβεια, αυξάνοντας το σκορ σε 3-1.

Οι φιλοξενούμενοι πάλι μείωσαν τη διαφορά στο 69', με ένα εύστοχο πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιαταγιαννάκης. Αυτό το γκολ έδωσε ελπίδα στην ομάδα του Φοίνικα Περιστερίου, αλλά δυστυχώς για αυτούς, ο ΠΑΟ Καματερού διατήρησε το προβάδισμά του.

Το τελικό γκολ στον αγώνα το έβαλε ο Μέτα του ΠΑΟ Καματερού στο 71' με ένα εξαιρετικό σουτ μέσα στην περιοχή, ορίζοντας το τελικό σκορ στο 4-2 υπέρ της ομάδας του.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης (46' Κολιάκης), Παπαιωάννου (84' Σιατούνης), Σιατούνης (46΄Πέτρου), Τσουρούλας, Υπο δοκιμήν (84΄Τσιώλης), Αρναρέλλης, Μπινέρι (67' Μέτα), Υπο δοκιμήν (79' Ζησόπουλος), Πρισιμιτζής (85' Μελισσιανός), Καλογερής (79' Αιβαλιώτης), Μαυροειδής (88' Παπαδόπουλος)