Ads 468x60px

Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Τετάρτη 30 Αυγούστου 2023

Ισοπαλία 1-1 ανάμεσα σε ΠΑΟ Καματερού και Αχιλλέα Κατω Αχαρνών: Πολλές χαμένες τελικές από τους παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα που θέλουν ακόμη δουλειά.

Σε ένα αγώνα που οι δυο προπονητές δοκίμασαν σχήματα και τακτικές, ΠΑΟ Καματερού και Αχιλλέα Κατω Αχαρνών αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟ Καματερού βρέθηκε αντιμέτωπος με την κοντρολαρισμένη ομάδα του Αχιλλέα Κατω Αχαρνών. Παρά την άκαρπη υπεροχή του ΠΑΟ Καματερού, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε ευνοίκη θέση στο 44ο λεπτό, όταν μια λάθος ενέργεια των παικτών του Μιχάλη Κάτσικα προκάλεσε μια αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους. Ο Τσιουρής εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση και με ένα εντυπωσιακό πλασέ άνοιξε το σκορ.

Η είσοδος στο δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΟ Καματερού πιο αποφασισμένο και ορθολογικό στο παιχνίδι του. Οι ευκαιρίες αρχίζαν να πληθαίνουν για τους γηπεδούχους, οι οποίοι δημιούργησαν πάνω από 15 τελικές φάσεις απέναντι στη σθεναρή άμυνα του Αχιλλέα. Στο 54ο λεπτό, ο Πρισιμιτζής σημείωσε ένα εντυπωσιακό σουτ που κατέληξε στο κάθετο δοκάρι.

Η αναμέτρηση έφτασε στο τελικό της στάδιο, και η ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 88ο λεπτό. Μετά από μια εξαιρετική συνεργασία σε κόρνερ, ένας υπο δοκιμήν παίκτης του ΠΑΟ Καματερού κατάφερε με κεφαλιά του να ισοφαρίσει το σκορ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης (66' Χαιρετάκης), Υπο δοκιμήν (32' Πιτέλης),Πέτρου Ν. (32΄Χαιρετάκης), Τσουρούλας (62΄ Πέτρου Μ.), Μπίμπιζας (56΄Υπο δοκιμήν), Αρναρέλλης (46΄Παπαιωάννου), Μπινέρι (56΄Ζησόπουλος), Παππάς (66΄Μελισσιανός), Πρισιμιτζής (62΄Μέτα)( λ.τ 75΄Τσιώλης), Καλογερής (56΄Αιβαλιώτης)(83΄Σιατούνης), υπο δοκιμήν (46΄Μαυροειδής)