Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2022

Γλυκόπικρη ισοπαλία με Ατλα Κυψέλης 2-2

Ξέσπασμα στο τελευταίο μισάωρο με μπροστάρη τον Γιώργο Παππά

Μια διαφαινόμενη ήττα που μετατράπηκε σε ισόπαλο αποτέλεσμα και με ελπίδα ανατροπής ήταν η γενική εικόνα του παιχνιδιού με τον Άτλα Κυψέλης. Το ξέσπασμα του τελευταίου μισάωρου από τον ΠΑΟ Καματερού δεν φάνηκε αρκετό να δώσει το τρίποντο.

Φλύαρη υπεροχή στο α’ ημίχρονο για τους παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα απέναντι στην καλά αμυντικά στημένη ομάδα του Ατλα που έπαιζε με κόντρα αντεπιθέσεις. Δυο από αυτές έφεραν σε θέση ισχύος τους φιλοξενούμενους με τα ισάριθμα γκολ που πέτυχαν.

Στο 19’ σέντρα του Μυλώνα από πλάγια θέση βρήκε τον Χαιρετάκη σε θέση βολ πλανέ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 38’ ο Νάσι Βαλεντίνο σε κόντρα αντεπίθεση νίκησε με ψηλοκρεμαστό σουτ τον Κυρίου γράφοντας το 0-1. Σουτ του Μήτκα στο 44’ μπλόκαρε θαυμάσια ο Λάτσης.

Και ενώ η ομάδα μπήκε με πρόθεση να ισοφαρίσει, νεα κόντρα αντεπίθεση με τον Βαλεντίνο Νάσι και σουτ στο 52’ σημείωσε το 0-2 παγώνοντας προς στιγμήν το γήπεδο. Ο πολύ καλός Γιώργος Παππάς μείωσε σε 1-2 με σουτ από το σημείο του πέναλτι στο 65’. Δυο λεπτά αργότερα ο Χαιρετάκης ανατράπηκε από τον Ζενέλι. Την εσχάτη χτύπησε εύστοχα ο Παππάς για να γράψει το 2-2.

Φοβερή απόκρουση από τον Κυρίου στο 76’ σε σουτ φωτοβολίδα του Νάσι Σάλι.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαιωαννου, Μυλωνάς (46΄Μπερίκος), Παππας, Πιτέλης, Μαυροειδής, Γεντίκης (44’ λ.τ Ράλλιος), Τσιργιώτης, Χαιρετάκης, Μήτκας, Πέτρου (59’ Ανδριτσόπουλος)

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨ: Λατσης, Λιβανός (88’ Μήτσουλας), Καινιχ, Ζενελι (88’ Τσαλαβούτας), Κοσμίδης, Καραφλης, Κώης (70’ Ζίκα), Τελάι, Νάσι, Καβαλιέρης, Μπούσιος (57’ Νάσι)