Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2022

Οδυνηρή ήττα 0-2 απο Ιωνες Αλίμου και τέσσερις αποβολές στο ματς

Οδυνηρή ήττα υπέστη ο ΠΑΟ Καματερού από την μαχητική ομάδα Ίωνες Αλίμου με 0-2. Το ματς εξελίχθηκε σε επεισοδιακό για την ομάδα εξαιτίας τριών αποβολών (Μήτκας, Πιτέλης και Τσουρούλιας) και από την φιλοξενούμενη ομάδα αποβλήθηκε ο Νικήτας.

Το ματς στο α΄ ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με την ομάδα να χάνει την πρώτη καλή ευκαιρία στο 11΄ όταν ο Μπινέρι έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Τζιβελέκη . Οι φιλοξενούμενοι που έδειξαν καλή εικόνα, αιφνιδίασαν ακριβώς στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου όταν από σέντρα του Μπακούλη πετάχτηκε με κεφαλιά ο Φερρατσάκου και έκανε το 0-1 (45').

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με πίεση από τους παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα. Η διαιτησία του κ. Καπίρη έφερε γκρίνια στην εξέδρα για δυσανάλογα σφυρίγματα σε ίδια παραπτώματα. Η ένταση μεταφέρθηκε στον αγωνιστικό χώρο.

Στο 57’ ο Μήτκας είδε την κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) για λάκτισμα αντιπάλου. Οι συνθήκες του παιχνιδιού άλλαξαν από την στιγμή που η ομάδα έμεινε με 10.  Στο 69’  όμως αποβλήθηκε ο Νικήτας για εξύβριση αντιπάλου. Νέες ελπίδες αναπτερώθηκαν για την ομάδα που είδε σκαστό σουτ του Ανδριτσόπουλου να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι στο 73’.

Στο 90’ αποβάλετε ο Πιτέλης με 2η κίτρινη για λάκτισμα αντιπάλου. Και στο 93’ νέα κόκκινη για την ομάδα όταν ο Τσουρούλιας έπεσε με δυνατό λάκτισμα πάνω σε αντίπαλο. Στο 95’  σε μια κόντρα αντεπίθεση οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Δημητρακόπουλο.

Με την ήττα αυτή η ομάδα έμεινε στην 9η θέση με 4 βαθμούς.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Τσεσμετζής (55’ Παπαιωαννου), Πιτέλης, Τόλιας, Τσουρούλιας, Μαυρειδής Μπινέρι, Τσιργιώτης, Χαιρετάκης, Μήτκας, Ανδριτσόπουλος

ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ: Τζιβελέκης, Μπακούλης, Γκέζος (89’ Οικονόμου), Νικήτας, Δημόπουλος, Σαρρηασλάνογλου (67’ Γαλάνης Κ.Ν), Αθανασίου, Φερρατσάκου (70’ Ζήσης), Βαφειάδης (67’ Τσακαδός), Δημητρακόπουλος, Ντογκάνι (89’ Γαλάνης Γ.)