Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2022

Ολοκλήρωσε τα φιλικά με ανατροπή - νίκη επι της Αλσούπολης με 4-2

Αιφνιδιάστηκαν αλλά το γύρισαν το ματς οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα

Με καλή εμφάνιση, ανατροπή και νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, ολοκλήρωσε το Καματερό το κύκλο των φιλικών προετοιμασίας του και περιμένει να ξεκινήσει πια, το πρωτάθλημα.

Δεν μπήκαν καλά στο παιγνίδι οι ποδοσφαιριστές του Μιχάλη Κάτσικα και το πλήρωσαν με δυο γρήγορα γκολ από τους φιλοξενούμενους στο (2') και στο (5'), που σε όλο το α΄ ημίχρονο κυριάρχησαν και δίκαια, πήραν κεφάλι στο σκορ.

Οι αλλαγές αλλά ιδιαίτερα η πίεση που άσκησε η ομάδα στην επανάληψη, έφεραν αποτέλεσμα. Στο (52’) και στο (60’) ο Παππάς από το σημείο του πέναλτι, έφερε το ματς στα ίσια, έπειτα από ισάριθμες ανατροπές των Χαιρετάκη και Ανδριτσόπουλου. Στο (67’) ο Μήτκας, έπειτα από όμορφη συνεργασία μέσα στη μεγάλη περιοχή, έκανε το 3-2, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπινέρι με έξυπνο ψηλοκρεμαστό πλασέ στο (86’).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου (60’ Περίφανος), Παπαϊωάννου (60’ Τσεσμετζής), Μπερίκος (35’ Γεντίκης), Πλάκας (70’ Πέτρου Μ.), Παππάς (77’ Μυλωνάς), Μαυροειδής (45’ Πέτρου Ν.), Τόλιας (60’ Παναγιώτου), Τσιργιώτης (45’ Πιτέλης), Χαιρετάκης (60’ Νουνός), Μήτκας (70’ Κυρίτσης), Ανδριτσόπουλος (75’ Μπινέρι).