Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2022

Σκόρπισε χαμόγελα στο β' ημίχρονο το Καματερό νικώντας στην πρεμιέρα με 3-0 τον Ιάσονα (video)

Ξεκίνημα με το δεξί πραγματοποίησαν οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα νικώντας με το ευρύ 3-0 το νεανικό σύνολο του Ιάσονα.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε σε αγχώδη ρυθμό για τους γηπεδούχους, ένεκα της πρεμιέρας, με καλύτερη φάση να  καταγράφετε στο 18’ σε σουτ του Μήτκα και στο 42’ σε κεφαλιά του Ανδριτσόπουλου υστέρα από σέντρα του Τόλια που έφυγε άουτ.

Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε καλυτέρα στο ματς, βρήκε ρυθμό και καθήλωσε τους φιλοξενούμενους, στο 47’ ο Μήτκας άγγιξε το γκολ αλλά η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι. Στο 48΄σέντρα Παπαϊωάννου βρήκε τον Ανδριτσόπουλο που με κεφαλιά- πάσα και νεα κεφαλιά Χαιρετάκη έφυγε άουτ. Στο 52’ ο Χαιρετάκης από πλεονεκτική θέση πλάσαρε άουτ.

Στο 53’ έγινε το 1-0 με πλασέ του Γεντίκη μέσα από την περιοχή.Στο 54’ ο Ιάσονας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής με 2η κίτρινη του Μπράβου.

Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Χαιρετάκη στο 57΄σε διαγώνιο σουτ. Στο 60’ αποχώρησε με σοβαρό τραυματισμό για τον Ιάσονα ο Καραγιάννης με φόβο για ρήξη χιαστών. Μετά το τέλος του αγώνα στο γήπεδο εισήλθε ασθενοφόρο για να τον μεταφέρει σε νοσοκομείο.

Στο 67’ ο Γεντίκης ανατράπηκε από τον Κεφαλά και το πέναλτι του Γιώργου Πάππα βρήκε και το κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έγραψε το 2-0. Σούτ έξω από την περιοχή του Μήτκα στο 70’ η μπάλα έγλειψε το οριζόντιο δοκάρι του Πιτσίνη. Το τελικό 3-0 έγραψε με ο Χαιρετάκης με όμορφη προσπάθεια και σουτ στο 88’

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαϊωάννου, Μήτκας, Παππάς, Πλάκας, Μαυροειδής (82’ Τσετμετζής), Γεντίκης (82’ Πέτρου), Τσιργιώτης, Χαιρετάκης (88’ Κυρίτσης), Τόλιας (46’ Πιτέλης), Ανδριτσόπουλος (88’ Μπερίκος)

ΙΑΣΟΝΑΣ: Πιτσίνης, Μπράβος, Τούνης (46’ Καραγιάννης- 65’ Κερασιώτης), Κουρεμάδας, Ντόη, Τραγανός, Γλέτος, Λούπος (57’ Mulaj), Μπιλικαίδης (57’ Σταθόπουλος), Κεφαλάς, Μπαιρακτάρης