Ads 468x60px

Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2022

Ελπιδοφόρα εμφάνιση για τον νεο ΠΑΟ Καματερού και πρόκριση στο κύπελλο με 3-2 επι του Ιπποκράτη

Με χαμόγελα έφυγαν οι φίλοι της ομάδας απο το γήπεδο

Ξεκίνημα με το δεξί για την ομάδα του Μιχάλη Κάτσικα στο θεσμό του κυπέλλου νικώντας με 3-2 τον αξιόμαχο Ιπποκράτη. Το ματς είχε καλό ρυθμό και δυνατό τέμπο στην μεγαλύτερη διάρκεια του. Η ομάδα του Καματερού κυριάρχησε στην κατοχή της μπάλας και μπόρεσε σε κρίσιμα λεπτά να φέρει το ματς στα μέτρα της με τα γκολ που σημείωσε.

Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες καλές στιγμές το παιχνίδι τους και μπόρεσαν να πετύχουν δυο τέρματα κάνοντας αισθητή την παρουσία τους. Ωστόσο το γρήγορο γκολ του Καματερού στο 2΄ με κεφαλιά του Μήτκα από σέντρα του Ανδριτσόπουλου έδωσε άλλον αέρα προς στιγμήν στην ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Μωραίτη στο 10΄ύστερα από κόρνερ του Μπότη. Στο 41΄ο Γεντίκης με δυνατό σουτ μέσα απο την περιοχή έβαλε την ομάδα σε θέση υπεροχής.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε, με το Καματερό όμως να ελέγχει πλήρως το ματς. Σε μια από τις αυτές τις επιθέσεις ο Χαιρετάκης ανατράπηκε από τον Ρουμελιώτακη στο 67’. Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Παππάς γράφοντας το 3-1.

Στο 86’ ο Μπότης με ψηλοκρεμαστό πλασέ πέτυχε το τελικό 3-2 για τον Ιπποκράτη.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Περίφανος, Παπαιωάννου, Πιτέλης, Παππάς, Πλάκας, Μαυροειδής (90΄Μπερίκος), Γεντίκης (79΄Τόλλιας), Τσιργιώτης, Κυρίτσης (46΄Χαιρετάκης), Μήτκας, Ανδριτσόπουλος (87΄Τσετμετζής)

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ: Καβουρίνος, Ρουμελιωτάκης (82΄Νάκο), Γκουντουβάς (31΄Κουρατόρας), Σκλαβενίτης, Σοιλές, Τεννές (67΄Κυριφίδης), Μπότης, Κολοβός (82΄Μελέτης), Φούρλας, Αγγελόπουλος, Μωραίτης (46΄Σπανουδάκης)