Σάββατο 31 Οκτωβρίου 2020

Δεν άξιζε την ήττα...

Με ένα "στημένο" πήραν το ματς οι Άγιοι Ανάργυροι

Την ήττα με 0-1 γνώρισε ο ΠΑΟ Καματερού στο τοπικό ντέρμπι με τους Αγίους Αναργύρους. Η ομάδα, σε μια στιγμή ολιγωρίας, έχασε το ματς από τους φιλοξενούμενους που έδειξαν το καλό τους πρόσωπο σε λίγες στιγμές κυρίως του α΄ ημιχρόνου.

Το α΄ ημίχρονο ήταν κακό, άνευρο και με λιγοστές φάσεις μπροστά στα καρέ των δυο ομάδων.  Στο 12΄ σουτ του Θεοδωράκη έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στουραΐτη. Στο 30΄ ο διαιτητής Μαχαίρας αρνήθηκε να σφυρίξει πέναλτι σε τράβηγμα του Μπίμπιζα μέσα στην περιοχή από τον Κρητικό. Μια φάση ολοκάθαρη που η ομάδα φωνάζει για αυτήν.

Στην επανάληψη το Καματερό ήταν καλύτερο, έδειξε διάθεση και κίνηση προς την περιοχή των Αγίων να δημιουργήσει φάσεις κινδύνου. Στο 64΄ σέντρα του Πάππου και κεφαλιά Παναγιωτόπουλου, η μπάλα έφυγε ελάχιστα από το οριζόντιο δοκάρι του Χανιώτη.

Στο 68΄ ο Τσιργιώτης έβγαλε σέντρα στην γωνία της μικρής περιοχής όπου πετάχτηκε ο Κολοκοτρώνης και με κεφαλιά ανάγκασε το Χανιώτη να αποκρούσει σωτήρια. Όσπου ήρθε η φάση του γκολ για τους φιλοξενούμενους. Στο 75΄ ο Κλωνάρης εκτέλεσε κόρνερ στην καρδιά της άμυνας, που έδειξε ολιγωρία, στη φάση αυτή και με κεφαλιά ο Ξαγοράρης σημείωσε το νικητήριο τέρμα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Στουραΐτης, Πιτέλης, Ανδριτσόπουλος, Βασιλάκος, Μπιμπίζας, Παππάς, Παναγιωτόπουλος, Τσιργιώτης, Σπυρόπουλος (67' Κολοκοτρώνης), Παλύβος (61' Ραφεάλ), Ζαχαρόπουλος (61' Πάππος)

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Χανιώτης, Βυζανιάρης (90' Κωτσερίδης), Μαντίκος, Κατσάρας Β., Κρητικός, Γενιδογάν (46' Κλωνάρης), Μανωλάς (64' Καραχάλιος), Θεοδωράκης, Ξαγοράρης, Πλεξίδας (59' Κατσιβέλας), Οικονόμου