Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

Ξέσπασε στο τέλος η Κ14 με 3-1 τον ΓΣΑΑ

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα η Κ14

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε η Κ14 με 3-1 επι του γειτονικού συλλόγου Αγίων Αναργύρων με ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά του β΄ ημιχρόνου.Οι παίκτες του Παναγιώτη Μουρούτη ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού, όμως το ψηλοκρεμαστό γκολ των Αγίων Αναργύρων που έφερε και την ισοφάριση, έριξε την ψυχολογία των μικρών άσσων για λίγα λεπτά.

Η αντίδραση των ταλαντούχων ποδοσφαιριστών φάνηκε με το ξέσπασμα που έκαναν στα τελευταία λεπτά και πήραν το πρώτο τρίποντο.

Το 1-0 σημείωσε με τριπλή προσπάθεια και σουτ ο Μελισσιάνος στο 6΄. Στο 41΄ ο Μεδέλι με ψηλοκρεμαστό σουτ πέτυχε την ισοφάριση με 1-1. Στο 57΄ και στο 58΄ο Λυμπερόπουλος με δυο προσωπικά γκολ έδωσε το προβάδισμα νίκης στην Κ14.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Χαιρετάκης, Καρδάτος (52΄ Μπανούσης), Πικουλακης, Τσιώλης Γ., Σιάχος (39΄ Καραχάλιος), Αιβαλιώτης, Τσιώλης Α., Μελισσιανός, Λυμπερόπουλος, Τσουνάκας, Μαρπίνης (57΄ Θερμιώτης)

Γ.Σ.Α.Α: Νάρια-Κοντρέρα (55΄ Δεμεσλής), Κοκκίνης, Στάθας, Κουφουδάκης, Σαράντης, Καρεντσόπουλος, Κοδέλι, Σίμος, Γεννηματάς, Τσίτος, Κολώνιας (26΄ Μαρκοπουλιώτης)