Σάββατο 17 Οκτωβρίου 2020

Σκορπάει χαρά η ομάδα με την νέα νίκη επι της Αγίας Ελεούσας 1-0 (Video)

Τέταρτη νίκη σε πέντε αγωνιστικές

Συνεχίζεται η προέλαση του ΠΑΟ Καματερού για άλλη μια αγωνιστική ύστερα από την σπουδαία νίκη με 1-0 επί της δυνατής Αγίας Ελεούσας. Μια νίκη που έδωσε χαρά στους φίλους της ομάδας με το μαχητικό παιχνίδι της καθ΄όλη την διάρκεια του. Δυνατά μαρκαρίσματα, πολλές κίτρινες κάρτες και ένταση ήταν τα στοιχεία που χαρακτήρισαν το ματς.

Οι παίκτες του Γιώργου Καλύβα όμως κατάφεραν να πάρουν την τέταρτη νίκη σε πέντε ματς και να διατηρήσουν το αήττητο της  έδρας.

Το α΄ ημίχρονο ήταν αρκετά μέτριο και με λιγοστές ευκαιρίες μπροστά στα δυο καρέ. Στο 14΄ ο Κώστας Τσιργιώτης με αριστοτεχνικό χτύπημα φάουλ βρήκε τον Ηλία Παναγιωτόπουλο στην καρδιά της Αγίας Ελεούσας και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο β΄ ημίχρονο βγήκε πάθος, ένταση και δυνατές μονομαχίες με πολλές στημένες φάσεις υπέρ της Αγίας Ελεούσας που έφεραν σε δύσκολη θέση τους παίκτες του Γιώργου Καλύβα. Ωστόσο οι καλές αποκρούσεις του Ανδρεοσόπουλου αλλά και η μαχητικότητα της άμυνας έδωσαν την νίκη.

Στο 49΄ τρομερό σουτ του Σέχου απέκρουσε εκπληκτικά στην γωνία του ο Ανδρεοσόπουλος. Στο 62΄ σουτ του Παναγιωτόπουλου από το κέντρο προσπάθησε να κρεμάσει τον Ξυδιά που απέκρουσε με υπερένταση. Στο 74΄ ο Σέχου ύστερα από φάουλ κτύπημα του Σαμπάνη απέτυχε να νικήσει τον Ανδρεοσόπουλο από πολύ κοντά που απέκρουσε σωτήρια. Σουτ του Μαζμανίδη στο 78΄ έστειλε την μπάλα αουτ από καλή θέση.

Με αρκετά λάθη η διαιτησία του Τσολακίδη, καλοί οι βοηθοί  Κουκόπουλος, Μπάγιας

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδρεοσόπουλος, Πιτέλης, Ανδριτσόπουλος, Χαντζίτσε, Μπίμπιζας, Παππάς, Παλυβός (71΄ Ραφεάλ), Τσιργιώτης (92΄ Κολοκοτρώνης), Ζούκας (92΄ Βασιλάκος), Παναγιωτόπουλος (92΄Παπαϊωάννου), Ζαχαρόπουλος (52΄ Πάππος)

ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ: Ξυδιάς, Μπάκας, Πουρίκη, Κύβελος, Φειδαίος, Καλουδιώτης, Τσαγκάρης, Μαζμανίδης, Διαμαντίδης (54΄ Σέχου), Κατσικανταής (46΄ Σαμπάνης), Δράμης (71΄ Κουτσαγγελής)