Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 11 Ιανουαρίου 2020

'Εχασε στα σημεία απο τα Σούρμενα

Καματερό-Σούρμενα 0-2
Με το... αριστερό μπήκε η χρονιά για τον ΠΑΟ Καματερού καθώς γνώρισε την ήττα με 0-2 απο την έμπειρη ομάδα των Σουρμένων. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχισαν να προηγηθούν σε μια φάση που δεν "μύριζε" γκολ και κράτησαν υπο τον έλεγχο τους το ρυθμό του παιχνιδιού. Το τελικό 0-2 που σημείωσαν ήρθε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Απο την άλλη η ομάδα δεν λέει να συνέλθει απο τα συνεχή αγωνιστικά προβλήματα που αντιμετωπίζει αυτό το διάστημα. Μόνο την εβδομάδα αυτή ο Νίκος Κουνάδης είδε τον Βασιλάκο να χτυπάει στην πρόπονηση και να παθαίνει εξάρθρωση ωμοπλάτης, ο Κανακάρης να αποχωρεί τραυματίας απο τον αγωνιστικό χώρο ενω με διάστρεμμα αγωνίστηκε ο τερματοφύλακας Ξυδιάς καθώς χτύπησε στην πρόπονηση της Παρασκευής. Τέλος απουσίαζε στο εξωτερικό και ο Λουβερδής.

Όσον αφορά το ματς που κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα και με λιγοστές φάσεις μπροστά στα καρέ οι φιλοξενούμενοι καταφεραν στο 16΄ να προηγήθουν με σουτ του Κώτσι εξω απο την περιοχή. Στο 28΄ σουτ του Πιτέλη απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας με τον Διαμαντίδη να παρεμβαίνει χωρίς επιτυχία.

Τρομερή φάση σε κάθετη μπαλιά του Διαμαντίδη στο 50΄ ο Σκυριώτης πρόλαβε έγκαιρα την μπάλα προ του Χαιρετάκη με γρήγορη έξοδο. Καλή φάση για γκολ έχασαν τα Σούρμενα στο 61΄σε πάραλληλη σέντρα του Κώτσι ο Μασάντο δεν κατάφερε να την προλάβει. Το τελικό 0-2 σημείωθηκε στο 94΄ με κεφαλιά του Μασάντο ύστερα απο χτύπημα κόρνερ του Φωστέρη.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Κανακάρης (25΄ λ.τ Ζαχαρόπουλος, 73΄ Τσαγκάρης), Πιτέλης, Σέχου, Τσούτσουρας, Παππάς, Κατσικανταής (58΄ Παναγιωτόπουλος), Μασμανίδης, Διαμαντίδης, Τσιργιώτης (82΄ Γκάνιος), Χαιρετάκης

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Σκυριώτης, Χριστόπουλος, Γιαννόπουλος, Κουμπαρούλης, Γιαννούλακης, Τσέργας, Κώτσι, Χέλμης (74΄ Μακρυγιάννης), Δουγένης (78΄ Μερετσόλια), Μασάντο, Παπαδάκης (46΄ Φωστέρης)