Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020

Νίκη βάλσαμο με 1-0 κόντρα στον Άγιαξ Ταύρου

Έβγαλαν ψυχή και πάθος κόντρα σε ενα δύσκολο αντίπαλο

Με το χαμόγελο στα χείλη έφυγαν οι φίλοι της ομάδος βλέποντας την να παίζει με ψυχή και πάθος κόντρα σε ένα συγκροτημένο σύλλογο. Το 1-0 έφερε την πολυπόθητη βαθμολογική ανάσα και όχι μόνο καθώς  το τελευταίο διάστημα ο σύλλογος αντιμετωπίζει πολλά αγωνιστικά προβλήματα με τελευταίο τον τραυματισμό του Τσούτσουρα όπως και την επικείμενη εγχείρηση στον ώμο του Βασιλάκου.

Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη όπως είπαμε αγωνίστηκαν με πολύ ψυχή στο ματς με τον Άγιαξ Ταύρου και μπόρεσαν να επιβάλουν το ρυθμό τους και να δημιουργήσουν σημαντικά προβλήματα στον αντίπαλο.

Η φάση που χαρακτήρισε το πρώτο ημίχρονο ήταν η ανατροπή «μαρς» του Χαιρετάκη στο 34΄ από το Καβαλάρη. Ο ταλαντούχος ποδοσφαιριστής κυριολεκτικά γκρεμίστηκε από τον αντίπαλο μόνο που ο διαιτητής Καλογερόπουλος αρνήθηκε να σφυρίξει το πέναλτι. Η φάση μάλιστα ήταν τόσο κραυγαλέα που όλοι στο γήπεδο διαμαρτυρήθηκαν έντονα. Στο 40΄ ο Χαιρετάκης είχε νέο σουτ με τον τερματοφύλακα του Άγιαξ να αποκρούει σωτήρια.

Το ασφυκτικό πρεσινγκ των παικτών του Καματερού συνεχίστηκε σε όλο το β΄ ημίχρονο με τους αντιπάλους να καταφέρνουν να κρατάνε το μηδεν. Στο 70΄ όμως ήρθε η λύτρωση με τον Πετανάι που δέχθηκε ψηλοκρεμαστή μπαλιά από τον Παναγιωτόπουλο και με όμορφο σουτ άνοιξε το σκορ εν μέσω ξέφρενων πανηγυρισμών. Στο 78΄ εντυπωσιακή προσπάθεια και σουτ στη κίνηση από τον δραστήριο Χαιρετάκη ανάγκασε τον Ηρακλή να «απογειωθεί» και να αποκρούσει σε κόρνερ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλαμάρης, Κανακάρης, Μασμανίδης, Σέχου, Κατσικάνταης (64΄ Τσαγκάρης), Παππάς, Πετανάι (89΄ Γκάνιος), Τσιργιώτης, Διαμαντίδης (75΄ Λουβερδής), Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Ηρακλής, Στασινόπουλος (46΄ Μαρούσης), Καβαλάρης (46΄ Ντέλιου), Στρέφι, Γαλάνης (83΄ Γκούφας), Σιώτος, Ερμάλ, Πιέτρη, Κλείδης (59΄ Γασπαράκης), Θαναηλάκης, Γούλας