Σάββατο 7 Δεκεμβρίου 2019

Άσχημη μέρα, άσχημη εμφάνιση

Καματερό-Θύελλα 0-1

Άσχημη μέρα, άσχημη εμφάνιση για τους παίκτες του Νίκου Κουνάδη που γνώρισαν την ήττα με 0-1 από την μαχητική Θύελλα Αγίου Δημητρίου. Οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν στο πρώτο ημίχρονο να θέλουν περισσότερο το ματς δημιουργώντας συνεχή προβλήματα την αμυντική γραμμή. Το γκολ που σημείωσαν σχεδόν στην εκπνοή του α΄ ημιχρόνου τους έδωσε άλλον αέρα για την επανάληψη.

Οι τρεις αλλαγές του Νίκου Κουνάδη έγειραν την ισορροπία του παιχνιδιού στο β΄ ημίχρονο ωστόσο η ομάδα δεν μπόρεσε να βρει σε καμία περίπτωση διόδους για την άμυνα της Θύελλας. Παράλληλα δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί την αριθμητική υπεροχή εξαιτίας της αποβολής του Ασημακόπουλου στο 49΄ με 2η κίτρινη.

Όσον αφορά την εικόνα του ματς, μοναδική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο α΄ ημίχρονο έχασε ο Πετανάι στο 32΄ ύστερα από σέντρα του Γκάνιου. Το 0-1 σημείωσε ο Μπαρδώσας με κεφαλιά ύστερα από χτύπημα φάουλ του Μινάι στο 45΄.

Στην επανάληψη η ομάδα είχε την άκαρπη υπεροχή. Ευκαιρίες να πετύχει κάτι καλό έχασε ο Χατζίτσε με σουτ αουτ στο 34΄ και με κεφαλιά στο 37΄ που απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Θύελλας. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ένα καλό σουτ  στο 59΄σε εκτέλεση του Παπανικολάου και απόκρουση του Ξυδιά.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Λουβερδής, Πιτέλης, Σέχου, Βασιλάκος, Παππάς (46΄ Χατζίτσε), Πετανάι,  Κατσικαντάης (86΄ Καρκαλέτσης), Γκάνιος (46΄ Διαμαντίδης), Παναγιωτόπουλος (46΄ Τσιργιώτης), Χαιρετάκης

ΘΥΕΛΛΑ: Ζαγαρέλος, Παπανδρέου, Μινάι, Μπαρδώσας, Στεργιάκος, Νούλας, Ελευθεριάδης (79΄ Κωστόπουλος) Κουκοβίνος, Νομικός (74΄ Μπαλάσκας), Παπανικολάου (89΄ Λαναράς), Ασημακόπουλος