Σάββατο 31 Αυγούστου 2019

Αργησε να μπεί στο πνεύμα του παιχνιδιού η ομάδα

Ήττα με 1-4 απο Αρη Πετρούπολης
Παίζοντας για ενα ημίχρονο σε μέτρια επίπεδα απόδοσης, κόντρα σε εναν ισχυρό σύλλογο όπως είναι ο φιλόδοξος, φέτος, Άρης Πετρούπολης, η ομάδα ήττηθηκε με σκορ 4-1 καθώς οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποια εντυπωσιακά ξεσπάσματα στο α΄ ημίχρονο πετυχαίνοντας τρία γκολ.

Οι παίκτες του Άρη Πετρούπολης ξεκίνησαν πολύ δυνατά και μόλις στο 6΄  ο Κατσούλας με σουτ μέσα απο την περιοχή έγραψε το 1-0. Στο 43΄ ο Κυριαζής με εντυπωσιακό μπάσιμο απο τα αριστερά και σουτ έγραψε το 2-0. Ενω λάθος της άμυνας έδωσε την μπάλα στον Καραδήμα και αυτός με ιδανικό πλασέ έκανε το 0-3 στο 45΄.

Καλύτερη ήταν η εικόνα για την ομάδα στο διάστημα 45΄- 75΄, με τον Παναγιωτόπουλο να σκοράρει με πέναλτι στο 49΄. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη έβγαλαν περισσότερη μαχητικότητα δείχνοντας καλύτερη εικόνα στον αγωνιστικό χώρο. Στο 70΄ όμως με ιδανικό κατέβασμα της μπάλας με το στήθος και σουτ ο Σαγανάς έγραψε το τελικό 1-4.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Τζόι (46΄ Ξυδιάς), Μασμανίδης (54΄ Κανακάρης), Κοκολάκης (52΄ Πιτέλης), Παππάς, Σέχου (72΄ Χαβέλλας), Χαντζίτσε (82΄ Καρκαλέτσης), Δημητρόπουλος (70΄ Κατσικανταής), Πετανάι, Παναγιωτόπουλος (75΄ Γκάνιος), Τσιργιώτης (81΄ Ζαχαρόπουλος), Αγγελόπουλος (46΄ Τσαγκάρης

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ.: Αποστόλου, Λάπα, Παναγιωτίδης, Τσούκης, Μπούσι, Παπαευθυμίου, Κατσούλας, Νίκολι, Κυριαζής, Θανόπουλος, Καραδήμας.