Σπουδαίες στιγμες

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2019

Με ουσία στο β΄ ημίχρονο η ομάδα νίκησε 3-0 τον Άτταλο Ν. Φιλαδέλφειας

Πετανάι, Γκάνιος και Διαμαντίδης οι σκόρερ

Παίζοντας πιο ουσιαστικά στο β΄ ημίχρονο ο ΠΑΟ Καματερού νίκησε τον ισχυρό και φιλόδοξο για άνοδο στην α΄ Αθηνών,  Άτταλο Νέας Φιλαδέλφειας 3-0. Στο α΄ ημίχρονο η ομάδα συνάντησε ισχυρή αντίσταση...
από τους φιλοξενούμενους, που έδειξαν πολύ καλά στοιχεία στον αγωνιστικό χώρο. Κλασικές φάσεις δεν καταγράφηκαν μπροστά στα καρέ καθώς υπήρξαν πολλά μαρκαρίσματα και ιδιαίτερη πίεση σε όλες τις γραμμές.

Στο β΄ ημίχρονο ο ΠΑΟ Καματερού κατάφερε και βρήκε τον δρόμο για τα δίχτυα με μπάσιμο και σουτ του Πετανάι από κοντινή θέση στο 65΄, με πλασέ του Γκάνιου στο 75΄ ύστερα από όμορφη ενέργεια και σπάσιμο της μπάλας από τον νεαρό Ασημακόπουλο ενώ το τελικό 3-0 έγραψε ο Διαμαντίδης με πολύ καλό τεχνικό σουτ στο 78΄.

Επόμενο προγραμματισμένο φιλικό ματς είναι εντός έδρας με τον Πανερυθραικό το Σάββατο 7/9 στις 6.00 μ.μ

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς (70΄ Τζόι), Αγγελόπουλος (46΄ Κοκολάκης), Μασμανίδης (72΄ Ασημακόπουλος), Σέχου (60΄ Χαβέλλας), Κανακάρης (63΄ Καρκαλέτσης), Χαντζίτσε (55΄ Κατσικανταής), Παππάς (61΄ Γκάνιος), Τσιργιώτης (60΄ Ντούπης), Δημητρόπουλος (65΄ Ζαχαρόπουλος), Πετανάι (65΄ Διαμαντίδης), Παναγιωτόπουλος (53΄ Τσαγκάρης)

ΑΤΤΑΛΟΣ:  Παρασκευόπουλος, Χρόνης, Κουλόλι, Ντούλας, Κορλιές, Μποσινάκης, Βάσος, Δαρδαμανης, Λύγκος, Ντούμος, Παπαδημητρίου.Έπαιξαν ακόμη Παναγιωτάκης, Υπο Δοκιμήν, Υπο Δοκιμήν, Βράκας, Αναγνωστόπουλος, Κέσκος, Χρυσανθακόπουλος, Κουλούρης, Αγρών, Πουλέρης, Σκέμπι