Κυριακή 18 Αυγούστου 2019

Ολυμπιακός Λιοσίων - Καματερό 2-0

Δέν δημιούργησε ευκαιρίες η ομάδα

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΠΑΟ Καματερού στο ΕΑΚ Ιλίου από τον Ολυμπιακό Λιοσίων. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη δεν πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και δίκαια γνώρισαν την ήττα απο την τοπική ομάδα.
Το σχήμα του α΄ ημιχρόνου στάθηκε καλύτερα χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει ευκαιρία για γκολ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο και πέτυχαν δυο γκολ, το πρώτο στο 49΄ σε προσπάθεια και σουτ του Δημήτρη Μιχάλη και το δεύτερο στο 89΄ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Φραγκόπουλου από πολύ διαγώνια θέση.

Φανερώθηκαν αδυναμίες από τους καταπονημένους παίκτες του Νίκου Κουνάδη (έκαναν διπλές προπονήσεις το Σαββατοκύριακο) ενώ δοκιμάστηκαν διάφορα συστήματα και σχήματα από τον έμπειρο τεχνικό. Σίγουρα ωστόσο βγήκαν αρκετά και χρήσιμα συμπεράσματα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς (46΄ Τζόι), Κανακάρης (46΄ Αγγελόπουλος), Χαβέλλας (46΄ Πανάκιας), υπο δοκιμήν, Παππας (46'  Σεχου), Τσαγκάρης (46΄ Τσιργιώτης), Ντούπης (46΄ Καρκαλέτσης), Χαντζίτσε (46΄ Κατσικανταής), Δημητρόπουλος (46΄ Πετανάι), Παναγιωτόπουλος (46΄ Γκάνιος),  Χαιρετάκης (46΄ Ζαχαρόπουλος)