Σάββατο 30 Μαρτίου 2024

Με νίκη 3-0 επι του Δάσους Χαϊδαρίου τελείωσε η Κ17 τον 2ο γύρο.

Με εκτός έδρας νίκη με 3-0 επι του Δάσους Χαϊδαρίου η Κ17 τερμάτισε στην 2η θέση των λιγότερων ισχυρών πίσω από τον ΑΟ Ιλίου, έχοντας 22 βαθμούς (7 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα). Με την ολοκλήρωση του 2ου γύρου θα δημιουργηθεί όμιλος των (4) ομάδων και στην συνέχεια θα έχουμε τους Τελικούς.

Στο ματς με το Δάσος Χαϊδαρίου οι παίκτες του Βασίλη Γκούμα είχαν καλή απόδοση σε ολη την διάρκεια του παιχνιδιού, χάθηκαν πολλές φάσεις κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δεν απειλήθηκαν από τους γηπεδούχους.

Το α' ημίχρονο τελείωσε με σκορ 1-0 ύστερα από γκολ του Δουφεξή. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε και δεύτερό γκολ στο β' ημίχρονο ενώ σκόρερ χρίσθηκε και ο Μελισσιανός.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Χαιρετάκης, Τσιώλης Γ.  Ιερωνυμάκης, Καρασούλος,  Παπαδόπουλος, Τσουνάκας, Λυμπερόπουλος, Τσιώλης Α.  Μελισσιάνος,  Αϊβαλιώτης, Δουφεξής.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μπάσος και Μπανούσης, στις θέσεις των Καρασούλου Αϊβαλιώτη αντίστοιχα. Αλλαγή έγινε στο δεύτερο ημίχρονο και στη θέση του τερματοφύλακα με τον Καναβούλη να παίρνει τη θέση του Χαιρετάκη.