Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 10 Μαρτίου 2024

Ο ΠΑΟ Καματερού επικράτησε δύσκολα 2-1 της μαχητικής Ιεράπολης

Σε έναν αγώνα που δεν πήγε καλά κατα γενική ομολογία η ομάδα κατάφερε να κερδίσει τη μαχητική Ιεράπολη με σκορ 2-1, κατακτώντας ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στο πλαίσιο του πρωταθλήματος.

Το ματς ξεκίνησε με δύσκολες στιγμές για τον ΠΑΟ Καματερού, καθώς η Ιεράπολη επέδειξε ένα εξαιρετικά δυναμικό πρόσωπο, θέτοντας σε δύσκολη θέση τους παίκτες του Γιώργου Τζώτζη. Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν ιδανικό καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να δημιουργήσουν δύο σημαντικές φάσεις με μεγάλη ευκολία. Και μάλιστα στο 7' μπήκαν στην περιοχή και το σουτ του Καραγεώργου απόκρουστηκε δύσκολα απο τον Κολιάκη

Ωστόσο, με την πάροδο του χρόνου, οι παίκτες του Γιώργου Τζώτζη ανέβασαν απόδοση και στο 41' ο Τσουτσάνης πάσαρε ιδανικά στον Γιώργο Παππά που σούταρε εκπληκτικα γράφοντας το 1-0.

Στη δεύτερη περίοδο, η δυσκολία συνεχίστηκε για τον ΠΑΟ Καματερού, καθώς η Ιεράπολη δεν έκανε βήμα πίσω. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν την ισοφάριση σε ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα. Ήταν το  67' ο Αλευράς επίχειρησε σουτ που απέκρουσε ασθενώς ο Κολιάκης για να έρθει στην επαναφορά ο Ασημακούλας με πλασέ και να γράψει το 1-1.

Ωστόσο, ο Γιώργος Παππάς έδωσε τη λύση στο 81', αξιοποιώντας την απόκρουση του τερματοφύλακα της Ιεράπολης Μανωλίκα, μετα απο κεφαλιά Μπιμπιζα και φάουλ του Παπαϊωάννου.

Νωρίτερα ο Τσουτσάνης έχασε δυο μοναδικές ευκαιρίες να πετύχει γκολ, η μια στο 69'  με το μπάσιμο και σουτ να φεύγει αουτ και η άλλη σε παρόμοια φάση που την έστειλε στο κάθετο δοκάρι του Μανωλίκα στο 73'.

Τέλος στο 92' ο Μελισσιανός σπατάλησε μοναδική ευκαιρία να κλειδώσει το σκορ.

Η νίκη αυτή είναι ιδιαίτερα σημαντική για την ομάδα, καθώς φέρνει το πολυπόθητο τρίποντο και την τοποθετεί στην τετράδα του πρωταθλήματος.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κολιάκης, Πιτέλης, Παπαιωάννου, Μαυροειδής, Μπίμπιζας, Κουμπάρος, Τσουτσάνης, Παππάς, Νικολάου (86' Γεωργόπουλος), Μπινέρι (62' Πέτρου), Καλογερής (78' Μελισσιανός)

ΙΕΡΑΠΟΛΗ: Μανωλίκας, Μακρής (46' Αλευράς), Διαμαντόπουλος, Βιτουλαδίτης, Γιανούλης (46' Μπάτης), Ιοαν Μαρατιν (86' Ανδρονιώτης), Γριμάνης, Χαρίτος (79' Τσαπούρνης), Καραγεώργος, Βέρρας, Ασημακούλας (79' Πατσιαμάνης)