Ads 468x60px

Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 17 Φεβρουαρίου 2024

Το Καματερό των "χιλίων προβλημάτων" 3-0 εκτός τον Θρίαμβο Χαιδ. και με δέκα παίκτες

Τρία γκολ εκτός έδρας, με δέκα παίκτες και με μια διαιτησία που έφερε εκνευρισμό στην εξέδρα με τις αποφάσεις της. Η ομάδα κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη με 3-0 επί του Θρίαμβου Χαϊδαρίου που ήρθε με πολύ κόπο και ιδρώτα και συνεχίζει με αισιοδοξία την δύσκολη προσπάθεια της.

Τα πολλά αγωνιστικά προβλήματα έκαναν και πάλι την εμφάνιση τους. Η ομάδα κατέβηκε χωρίς Παππά, Μαυροειδή, Πιτέλη, Νικολάου και Κολιάκη. Ωστόσο ο αγώνας άρχισε με αισιοδοξία για τον ΠΑΟ Καματερού, η ομάδα προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο μισάωρο του α΄ ημιχρόνου.

Στο 14' ο Καλογερής με απευθείας χτύπημα φάουλ άνοιξε το σκορ. Στο 21' παράλληλη πάσα του Τσουτσάνη βρήκε σε θέση βολής τον Αϊβαλιώτη και αυτός με πλασέ σημείωσε το 2-0.

Η μοίρα φάνηκε να παίζει περίεργα παιχνίδια, καθώς ο Ματέο Μπινέρι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 42'  ενώ χάθηκε και πέναλτι (αουτ) του Καλογερή στο 40'. Είχε προηγηθεί η ανατροπή του Νίκου Πέτρου από τον Τσακαλάκη. Οι αποφάσεις του διαιτητή Θώμογλου έβαλαν "γκάζια" στην εξέδρα στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Ο γηπεδούχοι άγγιξαν το γκολ στο 44'  σε φάουλ του Τζεβελέκη που βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Γιάκη.

Ωστόσο, ο ΠΑΟ Καματερού αντέδρασε με εξυπνάδα και αποφασιστικότητα το β' ημίχρονο. Οι παίκτες του διαχειρίστηκαν το ματς με επιδεξιότητα και συγκέντρωση, διατηρώντας το πλεονέκτημα τους. Στην εκπνοή του αγώνα (93'), κατάφεραν ακόμα και να πετύχουν το τρίτο γκολ με τον Μελισσιανό, ενισχύοντας έτσι την θέση τους στο βαθμολογικό πίνακα.

Προηγήθηκε φοβερή ενέργεια στην φάση του τρίτου γκολ από τον Νίκο Πέτρου που επιχείρησε σόλο πάνω στην γραμμή του αουτ παίρνοντας διαδοχικά αμυντικούς του Θρίαμβου.

Και ένα σημαντικό κέρδος από την όλη προσπάθεια αναδείχθηκαν οι νεαροί ποδοσφαιριστές της Κ17, Αϊβαλιώτης και Μελισσιανός να πετυχαίνουν τα πρώτα τους γκολ στο πρωτάθλημα.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΙΔ: Mαλαπάνης, Μαργαρώνης (61' Κουμουτσέας), Σφίχτης, Παππάς (83' Θαναηλάκης), Τζεβελέκης, Αλεφραγκής, Βάρκας, Xήτος, Αποστολάκης (53' Φαράκλας), Μακρυνόρης (53' Φραγκούλης), Τσακαλάκης (83' Πέρδικας)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Παπαϊωάννου, Πέτρου Ν., Τσουρούλας, Μπίμπιζας, Κουμπάρος, Μπινέρι, Τζωρτζίνης (90' Πέτρου Μ.), Αϊβαλιώτης (46' Γεωργόπουλος), Καλογερής (73' Μελισσιανός), Τσουτσάνης (93' Καρασούλος)