Σάββατο 10 Φεβρουαρίου 2024

Σκαρφάλωσε στην 1η θέση η Κ17 με την νίκη-ανατροπή επι του Ηρακλή Περ. 2-1

Στην 1η θέση του 13ου Όμιλου των λιγότερο ισχυρών σκαρφάλωσε η Κ17 του ΠΑΟ Καματερού έχοντας 10 βαθμούς ύστερα και απο την Σαββατιάτικη νίκη με 2-1 επι του Ηρακλή Περιστερίου που ήλθε μετά απο ανατροπή στο σκορ.

Οι παίκτες του Βασίλη Γκούμα ενω ξεκίνησαν καλά στο ματς και είχαν μια σημαντική στιγμή στα πρώτα δευτερόλεπτα μάλιστα με τον Μυλωνά που σούταρε και απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας Νικολουδάκης με την πάροδο του χρόνου η απόδοση τους έπεφτε ώσπου ο αντίπαλος σε μια απο τις λιγοστές ευκαιρίες που έκανε, πέτυχε γκολ στην εκπνοή με σουτ του Βυθούλκα (40').

Στην επανάληψη όμως η Κ17 έπαιξε καλύτερα, έβαλε την μπάλα κάτω και η διαρκή πίεση απέφερε καρπούς. Στο 61' απο κόρνερ του Τσουνάκα η μπάλα έφτασε στην μικρή περιοχή που δημιούργησε αναταραχή στην αντιπαλη άμυνα για να έρθει ο Γιάννης Τσιώλης και να την στείλει στα δίχτυα απο πολύ κοντά.

Μέσα σε δυό λεπτά (63') η Κ17 είχε "πάρει φωτιά" και σε μια ωραία ανάπτυξη των παικτών της και ασίστ του Μελισσιανού στον Μυλωνά, ο τελευταίος απο το σημείο του πέναλτι έγραψε το τελικό 2-1

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Χαιρετάκης (70' Καναβούλης), Αιβαλιώτης Κ. (41' Τσιώλης Γ.), Παπαδόπουλος (79' Αντωνακάκης Γ.), Καρασούλος (60' Καρδάτος), Ιερωνυμάκης, Κουσιουνέλος (79' Αντωνακάκης Δ.), Μελισσιανός (78' Μπανούσης), Αιβαλιώτης Γ., Μυλωνάς (60' Ντάσιος), Σκρέτης (41' Τσουνάκας), Δουφεξής (52' Τσιώλης Αλ.)