Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2023

Κυριάρχησε με Θρίαμβο επί της πρωτοπόρου Λαύρας Αργυρούπολης 2-1

Σε ένα εκρηκτικό παιχνίδι που έλαβε χώρα στο γήπεδο του Καματερού, η ομάδα του Γιώργου Τζώτζη κατάφερε να κερδίσει με την αξία της το ντέρμπι, αποκαθηλώνοντας την πρωτοπόρο Λαύρα Αργυρούπολης με σκορ 2-1. Ο αγώνας αυτός κρίθηκε από το φανταστικό πρώτο μισάωρο της ομάδας του Καματερού.

Στο 11ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Ντίνος Παπαιωαννου άνοιξε το σκορ με ένα εντυπωσιακό απευθείας χτύπημα κόρνερ, αφήνοντας αναυδους τους φιλάθλους στις κερκίδες. Μόλις τρια λεπτά αργότερα ο Καλογερής έκλεψε την μπάλα και πάσαρε στον ανενόχλητο Τσουτσάνη που με πλασέ απο το ύψος της μικρής περιοχής έγραψε το 2-0.

Στο 18' μετά απο κόρνερ Μαυροειδή και κεφαλιά Μπίμπιζα  η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι. Ενω στο 34' σουτ Μπινέρι απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας Καλαμαρας.

Η Λαύρα Αργυρούπολης προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η άμυνα του Καματερού αντιμετώπισε έξυπνα κάθε προσπάθεια των φιλοξενούμενων. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο 62ο λεπτό, με τον Καρκάνη να σημειώνει γκολ μετά από μπάσιμο και παράλληλη πάσα του Κοκοβιδη. Ωστόσο, η φάση αμφισβητήθηκε από τους φίλους του Καματερού, καθώς η κάθετη πάσα του Τσαπατσάρη χαρακτηρίστηκε ως οφσάιντ του Κοκοβίδη.

Η ομάδα του Καματερού, βρίσκεται τώρα στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, αποκαθηλώνοντας την πρωτοπόρο Λαύρα Αργυρούπολης που ήταν στην κορυφή μέχρι τη στιγμή αυτή. Οι παίκτες του Τζώτζη δείχνουν ότι είναι σε εξαιρετική κατάσταση και θα αποτελέσουν σίγουρα μια από τις ομάδες που θα παλέψουν σκληρά για την κορυφή του πρωταθλήματος.

Καματερό: Κολιάκης, Πιτέλης,  Παπαϊωάννου, Τσουρούλας, Μπίμπιζας, Μαυροειδής (91' Μέτα), Καλογερής, Παππάς, Πρισιμιτζής, Μπινέρι, (88' Γεωργόπουλος), Τσουτσάνης

Λαύρα Αργ: Καλαμαράς, Φωτουλάκης (87' Ζαρμακούπης), Μυλωνίδης (46' Πεχλιβανίδης),Τσαπατσάρης, Ασωνίτης, Λιάπας (46' Καρκάνης), Μαυρόπουλος (61' Κοκοβιδης), Γκόρι (46' Αγγελακόπουλος), Αλεξίου, Ηλιόπουλος, Πολυμερόπουλος