Σπουδαίες στιγμες

Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2023

Η Κ17 Επικράτησε Εκτός Έδρας της ΑΕ Ιλίου με Σκορ 2-1

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Σε έναν αγώνα που έλαβε χώρα στο Ίλιον, ο ΠΑΟ Καματερού (Κ17) κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη εκτός έδρας απέναντι στην ΑΕ Ιλίου, με σκορ 2-1. Παρά τις πολλαπλές απουσίες λόγω τραυματισμών, η ομάδα απέδειξε την αντοχή και την αίσθηση του συνεργατισμού στον αγωνιστικό χώρο.

Η αρχή του αγώνα ήταν ενθαρρυντική για τον ΠΑΟ Καματερού, καθώς στο 18ο λεπτό, ο Γιάννης Τσιώλης σκόραρε με ένα εντυπωσιακό σουτ εντός περιοχής μετά από κόρνερ του Παπαδόπουλου. Έτσι, το ημίχρονο έληξε με το Καματερό να προηγείται 1-0.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού, η ομάδα του Καματερού είχε πολλές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, με τον Αλέξανδρο Τσιώλη να απειλεί τα δίχτυα του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ωστόσο, ο τερματοφύλακας της ΑΕ Ιλίου απέτρεψε επανειλημμένα την αυξημένη διαφορά στο σκορ.

Η υπομονή των παικτών του Καματερού ανταμείφθηκε στο 55ο λεπτό, όταν ο Θερμιώτης με εντυπωσιακή κεφαλιά μετά από σέντρα του Αλέξανδρου Τσιώλη, διπλασιάσε το σκορ.

Στο 65ο λεπτό, ο προπονητής προχώρησε σε μια αλλαγή, με τον Μπανούση να αντικαθιστά τον Ντάσιο. Η ΑΕ Ιλίου κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 75ο λεπτό, αλλά η άμυνα του Καματερού κράτησε τη νίκη με σκορ 2-1.

Με αυτήν τη νίκη, η ομάδα του Βασίλη Γκούμα ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο στην 9η θέση του πίνακα με 10 βαθμούς, έχοντας 2 νίκες, 4 ισοπαλίες και 4 ήττες. Το ενεργητικό της ομάδας περιλαμβάνει 15 γκολ, ενώ το παθητικό της αριθμεί 16 γκολ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ(Κ17): 1:Καναβουλης 2:Μπασο 3:Παπαδοπουλος 4: Καρασουλος 5:Τσιώλης Γ 6:Μελισσιανος 7:Θερμιωτης 8: Σκρετης 9:Τσιώλης Αλεξ 10:Λυμπεροπούλος 11:Ντασιος 12:Μπανουσης