Τρίτη 3 Οκτωβρίου 2023

Βελτιωμένη εικόνα παρά την ήττα της Κ17 απο την δυνατή Ελπίδα Αγίων Αναργύρων 2-1

Στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17, η ομάδα του ΠΑΟ Καματερού βρέθηκε αντιμέτωπη με την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων και δυστυχώς υπέστη μια απώλεια με σκορ 2-1. Η αναμέτρηση παρουσίασε διαφορετικές εικόνες στα δύο ημίχρονα, με τους γηπεδούχους να αναδεικνύονται ως νικητές.

Στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, η Ελπίδα Αγίων Αναργύρων επιβλήθηκε με τον καλύτερο τρόπο, είναι δίκαιο να σημειώσουμε. Στο 15ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με ένα εντυπωσιακό σουτ. Αργότερα, στο 22ο λεπτό, μια απρόσμενη φάση έκρινε την τύχη του αγώνα, καθώς ο επιθετικός της Ελπίδας από μια κόντρα, η μπάλα όμως πήρε μια περίεργη φάλτσα πορεία και κατέληξε στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα του ΠΑΟ Καματερού, Χαιρετακη.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα, η ομάδα του ΠΑΟ Καματερού δείχνοντας αντοχή και αίσθημα ανάγκης, πίεσε τους αντιπάλους της. Στο 68ο λεπτό, κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 2-1, με τον Αιβαλιώτη να είναι ο σκόρερ.

Παρά τις προσπάθειες των παικτών και μερικές ευκαιρίες που δεν ολοκληρώθηκαν σωστά, η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με το σκορ να διαμορφώνεται σε 2-1 υπέρ της Ελπίδας Αγίων Αναργύρων.

Παρά την ήττα, αναμένεται να συνεχίσουν να προπονούνται σκληρά και να επιδιώξουν καλύτερα αποτελέσματα στα επόμενα παιχνίδια του πρωταθλήματος Κ17.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: 1:Χαιρετακης 2:Καρδατος (55' Καρασουλος)   3:Παπαδοπουλος (65' Κουσιουνέλος)4:Μαρπινης (60' Σαββιδακης ) 5:Τσιώλης Γ. 6:Δουφεξης (65' Μπανούσης) 7:Μελισσιανος (65' Θερμιώτης) 8: Λυμπεροπουλος (60' Τσιώλης Α.) 9:Μυλωνάς (55' Τσουνακας)10:Αιβαλιωτης 11:Κουσιουνελος Νίκος