Κυριακή 26 Μαρτίου 2023

Καθάρισε με δέκα παίκτες τη νίκη επι του Ατρόμητου Χαλανδρίου 0-2

Τι και αν έπαιζε με 10 παίκτες για όλο το β΄ ημίχρονο, τι και αν είχε να αντιμετωπίσει την διαιτησία του Μετζελόπουλου. Ο ΠΑΟ Καματερού έφυγε από το Χαλάνδρι με τους τρεις βαθμούς της νίκης, νικώντας 0-2 τον Ατρόμητο Χαλανδρίου, παίζοντας έξυπνα και με καθαρό μυαλό κατά το διάστημα της επανάληψης, όπου είχε να αντιμετωπίσει την αριθμητική υπεροχή των γηπεδούχων.

Οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα, με κοντρολαρισμένο ποδόσφαιρο, έφεραν το ματς στα νερά τους, και στο 12’  ο Μπινέρι ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα με το διαιτητή Μετζελόπουλο να λέει παίζετε.

Αυτή η φάση όπως και η ευκολία που έδινε σφυρίγματα στους γηπεδούχους εν αντιθέσει με τα μαρκαρίσματα των παικτών του Ατρομήτου επέφερε εκνευρισμό.

Στο 36΄ ψηλοκρεμαστό πλασέ του Σφακάκη ύστερα από έξοδο Γιάκη και σε κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ. Φοβερή φάση για γκολ στο 37’, του Χαιρετάκη από το σημείο του πέναλτι απέκρουσε σωτήρια ο Μεσούλι.

Στο 44΄ ο Παπαϊωάννου αποβλήθηκε για λάκτισμα αντιπάλου. Μέσα σε ένα πεντάλεπτο αντίκρυσε δυο κίτρινες κάρτες απόρροια της διαιτησίας του Μετζελόπουλου.

Κατά το διάστημα της επανάληψης οι γηπεδούχοι πήραν κατοχή και πίεσαν χωρίς ουσία καθώς οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα πολύ γρήγορα μπήκαν σε θέση ισχύος. Στο 47’  ο Μαυροειδής διέσχισε πάνω στην πλάγια γραμμή και σούταρε από μακριά, βλέποντας εκτός θέσης τον τερματοφύλακα Μεσούλι που έσωσε την τελευταία στιγμή σίγουρο γκολ.

Στο 48’ ο πολύπειρος Γιώργος Παππάς μπήκε στην φάση που η μπάλα γυρόφερνε στην μικρή περιοχή και σημείωσε το 0-1. Στο 63’ οι γηπεδούχοι άγγιξαν την ισοφάριση σε φοβερό σουτ του Σφακάκη που έφυγε λίγο άουτ.

Το τελικό και νικηφόρο 0-2 σημείωσε ο Σταύρος Μήτκας με τρομερό ευθύβολο σουτ στο 88΄. Σέντρα σουτ του Τσεσμετζή η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Μεσούλι στο  93’.

Με την νίκη αυτή η ομάδα βρέθηκε στην 6η θέση με 30 βαθμούς μια αγωνιστική πριν από το τέλος του πρωταθλήματος.

ΑΤΡ. ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Μεσούλι Α., Φραγκουλόπουλος, Αφεντουλίδης, Αναγνώστου, Παπάζογλου, Σφακάκης (66΄Κιούσης), Σταφυλοπάτης, Τουμαζάτος,Αναγνώστου (56’ Μπελεχρής), Μιχαλέας, Χονδρογιάννης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Παπαιωάννου, Χαιρετάκης (84’ Καπίρης), Παππάς, Τσουρούλας, Μαυροειδής, Μπινέρι (70’  Σιατούνης), Αρναρέλλης, Πέτρου (84’ Μέτα), Μήτκας (91’ Τσεσμετζής), Τόλιας