Σάββατο 4 Μαρτίου 2023

Δεν της άξιζε η ήττα απο τον Απόλλων Χαλανδρίου 0-1 - Χαθηκαν μοναδικα τετ α τετ

Δεν άξιζε στην ομάδα, αυτή η ήττα από τον Απόλλων Χαλανδρίου με 0-1, μέσα στο γήπεδο Καματερού. Οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα είχαν να αντιμετωπίσουν, ένα συγκροτημένο σύνολο, όπως είναι αυτό του Απόλλωνα ωστόσο οι δυο κραυγαλέες φάσεις τετ α τετ που χαθήκανε στοίχησαν ακριβά στο τελικό αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο, το ματς ήταν ισορροπημένο, με την φάση του αγώνα να χάνει στο 16’ ο Ηλίας Ανδριτσόπουλος που βρέθηκε μόνος και σε διαγώνια θέση βολής απέναντι από τον τερματοφύλακα Καλλιαμπάκο που απέκρουσε σωτήρια.

Στην επανάληψη το ματς είχε πολυ καλύτερο ρυθμο και θέαμα, οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα μπήκαν πολύ δυνατά και στο 46’ σε πλαγιοκόπηση του Μπινέρι έσπασε την μπάλα στο Χαιρετάκη που βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής, ξαναστέλνοντας την μπάλα στον Παπαϊωάννου που σούταρε  ψηλά από ευνοϊκή θέση.

Σουτ του Στεργιώτη στο 47’ απέκρουσε εύκολα ο Γιάκης. Μοναδικό μπάσιμο του Χαιρετάκη στο 49’ και σε φάση τετ α τετ, έστειλε την μπάλα να «ξύσει» το γάμα της εστίας και τους φίλους της ομάδας να απορούν πως χάθηκε το γκολ.

Σε μια από τις μοναδικές φάσεις που η ομάδα βρέθηκε σε θέση αδυναμίας οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν με γρήγορη κόντρα επίθεση, και τον Στεργιώτη στο 61’  με σουτ, που νίκησε τον Γιάκη. Η πίεση από τους παίκτες του Καματερού συνεχίστηκε μέχρι το τέλος με καλύτερη φάση να καταγράφεται στο 71’ σε κεφαλιά του Χαιρετάκη που έφυγε αουτ σε σέντρα του Παπαιωάννου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Παπαϊωάννου (80’ Καπίρης), Πιτέλης, Παππάς, Τσουρούλας, Μαυροειδής (80’ Σιατούνης), Μπινέρι, Αρναρέλλης, Ανδριτσόπουλος (69’ Μέτα), Χαιρετάκης, Τόλιας

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ.: Καλλιαμπάκος, Παπαδάκης, Πρόξενος (71’ Νούσης), Ψάλλας, Αγγελόπουλος, Άγκολλη, Ζώης (58’ Μπεθάνης), Νίνος (71’ Παναγιώτου), Στεργιώτης, Τζάκσον (87’ Κούρος), Παπουτσής (58’ Παγώνης)