Σάββατο 14 Ιανουαρίου 2023

Άρεσε η ομάδα που πέτυχε επιβλητική νίκη με Ιάσονα 0-3

Δυο στις δυο νίκες με Ιάσονα

Επιβλητική εμφάνιση που συνοδεύτηκε από άνετη νίκη σημείωσε η ομάδα επί του Ιάσονα με 0-3 μέσα στο Ίλιον. Οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα ήταν ανώτεροι σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, παρουσίασαν ένα πολύ σφικτό σύνολο που δεν άφησε σε καμία περίπτωση τους γηπεδούχους να κάνουν το δικό τους παιχνίδι.

Το αποτέλεσμα των προσπαθειών του ΠΑΟ Καματερού, φάνηκε κυρίως στο β’ ημίχρονο που σημειώθηκαν όλα τα γκολ, που έδωσαν παράλληλα τους τρείς βαθμούς της νίκης. Μιας νίκης που ήταν η 3η στο πρωτάθλημα (και η 2η επι του Ιάσονα και μάλιστα με το ίδιο σκορ) η ομάδα έχει φέρει επίσης  και πέντε ισοπαλίες.

Στο ματς έκαναν και την εμφάνιση τους δυο νεα πρόσωπα κατά την πρόσφατη μεταγραφική περίοδο. Πρόκειται για τους Αρναρέλλη και Σιατούνη. Όσον αφορά το ματς το α’ ημίχρονο δεν έχει να επιδείξει κάτι σπουδαίο από πλευράς φάσεων πάρα την άκαρπη υπεροχή της ομάδας.

Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα μπήκαν δυνατά και στο 54’ κέρδισαν πέναλτι σε ανατροπή του Παππά από τον Λύχνο. Την εσχάτη εκτέλεσε εύστοχα ο Μήτκας. Στο 57’ ο Χαιρετάκης από καλή θέση σούταρε πάνω στον τερματοφύλακα.

Ότι δεν μπόρεσε  στην προηγούμενη φάση το κατάφερε στο 63’ ο ίδιος παίκτης με όμορφο σουτ (0-2). Στο 74’ σε σέντρα του Μαυροειδή ο Μήτκας έπιασε κεφαλιά που απέκρουσε ασθενώς ο Πιτσινής στην επαναφορά ο έμπειρος μέσος με κοντινό πλασέ πέτυχε το 0-3

Στο 79΄κάθετη  ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Μήτκα στο κέντρο της άμυνας βρήκε τον νεοεισελθόντα Πέτρου Νίκο που έστειλε την μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

ΙΑΣΟΝΑΣ: Πιτσινής, Αγοροφ -Πάσχος (65’ Μουλάι), Γλέζος, Λύχνος, Κουρεμάδας, Τραγανός, Αποστολόπουλος (77’ Μπαιρακτάρης), Καράμπελας,  Σταθόπουλος(63’ Γέρος), Κερασιώτης, Κεφαλάς (65’ Μπράβος)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Παπαϊωάννου (88’ Κυρίτσης), Πιτέλης, Παππάς, Τσουρούλας, Μαυροειδής, Μπινέρι (79’ Πέτρου Ν.) Αρναρέλλης, Σιατούνης (84’ Μαλλιώρας), Μήτκας (88’ Τσεσμετζής), Χαιρετάκης (88’ Πέτρου Μ.).