Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2023

Μπορούσε κάτι καλύτερο, έμεινε στο 0-0 με Κολωνό

Καλή εικόνα παρουσίασαν οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα παρά το ισόπαλο αποτέλεσμα (0-0) με την ομάδα του Κολωνού. Στο α’ ημίχρονο, η ομάδα είχε πολύ καλή απόδοση, πήγαινε πρώτη στις μπάλες, έπαιζε σε πρώτο χρόνο, έβγαζε αντεπιθέσεις χωρίς όμως να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στα αρνητικά η γρήγορη και αναγκαστική αλλαγή του σέντερ φορ Κανελλοπούλου από θλάση στο 13’ που χάλασε και τα πλάνα του Κάτσικα.

Στην επανάληψη ο Κολωνός έκανε πιο αισθητή την παρουσία του (με τα δυο δοκάρια από μακριά) αλλά δεν πάτησε περιοχή. Το καλό στήσιμο από τους παίκτες του Καματερού συνεχίστηκε με την ισοπαλία να είναι δίκαιη.

Στο 31’ διαγώνιο σουτ απέκρουσε θαυμάσια ο Γιάκης. Φοβερό σουτ από τον Μήτκα στο 38’  απέκρουσε ο Ροκάνας. Οι γηπεδούχοι στην επανάληψη έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Σκεύη στο 58’  που έστειλε την μπάλα με σουτ στο οριζόντιο δοκάρι. Την ίδια κατάληξη (οριζόντιο δοκάρι) είχε και το σουτ του Καλομοίρη από μακριά στο 65’.

Σουτ του Μήτκα στο 68’ έφυγε ξυστά από το κάθετο δοκάρι ενώ μπάσιμο και διαγώνιο σουτ του Μπινέρι στο 78’ αποκρούστηκε σωτήρια από τον Ροκανά. Στο 80’ σειρά των γηπεδούχων να απειλήσουν με διπλή προσπάθεια από σουτ του Βλάχου  και ασθενή απόκρουση του Γιάκη και πλασέ του Σινανάι και νέα απόκρουση του νεαρού τερματοφύλακα.

Κίνδυνος παρουσιάστηκε και στο 91΄σε σουτ του Σταυράτη από το ύψος μεγάλης περιοχής που βρήκε σε σώματα αμυντικών της ομάδας και στην συνέχεια σε κόρνερ.

Ο ΠΑΟ Καματερού ευχαριστεί το σωματείο του Κολωνού για την άψογη φιλοξενία.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ροκανάς, Χριστόπουλος, Σταυράτης, Καπελάκης, Χιόνας, Οντάντζης, Σινανάι, Ράσα, Γκιόλας (77’ Βλάχος), Καλομοίρης (85’ Λαμπιτσάκης), Λίκα (46’ Σκεύης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Παπαϊωάννου, Πιτέλης, Παππάς, Τσουρούλας, Μαυροειδής, Μπινέρι (89’ Κυρίτσης), Τόλιας, Κανελλόπουλος (14’ λ.τ Πέτρου)(93’ Μυλωνάς), Μήτκας, Χαιρετάκης