Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

Νίκη για την Κ16 επι της Ειρήνης Πετρούπολης 2-0

Το κυριακάτικο πρωινό για το τμήμα της K16 που αγωνίζεται στην ΕΠΣΑ κύλησε ομαλά. Η ομάδα μας υποδέχθηκε την Ειρήνη  Πετρούπολης στο Δημοτικό γήπεδο Καματερού σε έναν αγώνα που τα είχε όλα. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με δύο καλές ευκαιρίες, δημιούργησαν πονοκέφαλο στον προπονητή της ομάδας Βασίλη Γκαραβέλα.

Καθώς ο χρόνο περνούσε, οι νεαροί ποδοσφαιριστές ανέβασαν στροφές . Στο 15' ο Μπούτας με μακρινό σουτ δοκίμασε τα αντανακλαστικά του γκολκίπερ της Ειρήνης, ενώ μετά από δύο λεπτά ο Τσιώλης Αλεξανδρος σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 20' μετα από λάθος στην άμυνα των αντιπάλων ο Ντάσιος με ένα εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας εξακολούθησαν να δημιουργούν εκμεταλλευόμενοι τα λάθη που προκάλεσε το γρήγορο επιθετικό pressing. Στο 55'  εκμεταλλευόμενος την κακή απομάκρυνση των αμυντικών της Ειρήνης ο Τσιώλης Αλεξανδρος , με σέντρα σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα και έγραψε και το τελικό 2-0.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καναβούλης Χ, Μπούτας Β, Ζιάκος Γ. ( Ντάσιος Γ.), Τσιώλης Γ., Ιερωνυμάκης Ε., Μαρπίνης Ε. (Θερμιώτης Α , Λυμπερόπουλος Γ. (C) , Μελισσιανός Σ, Δουφεξής Ν.( Καρασούλος), Τσουνάκας Δ., Τσιώλης Α.