Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022

Γκρίζα εμφάνιση με ΠΑΣ Γαλάτσι 1-0

Με μια εμφάνιση κατώτερη των περιστάσεων η ομάδα γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΣ Γαλάτσι με 1-0. Οι παίκτες του Μιχάλη Κάτσικα, ενώ στο α’ ημίχρονο προσπάθησαν και έκαναν αισθητή την παρουσία τους με δυο καλές φάσεις αλλά στάθηκαν άτυχοι στην φάση του γκολ, στο β’ ημίχρονο απογοήτευσαν τους φίλους της ομάδας που έφυγαν αρκετά προβληματισμένοι από την εικόνα τους.

Στο 9’  διαγώνιο σουτ του Χαιρετάκη, η μπάλα πέρασε σύριζα με το κάθετο δοκάρι. Στο 39’  ο Γιώργος Παππάς δεν αξιοποίησε καλά την προσπάθεια του και το σουτ πέρασε δίπλα από το τέρμα του. Στην μοναδική καλή φάση των γηπεδούχων ο ΠΑΣ Γαλάτσι άνοιξε το σκορ στο 43’, όταν ο Θεοδωρακάτος χτύπησε απευθείας φάουλ με τον Περίφανο να αποκρούει ασθενώς και στην επαναφορά ο Χατζηπαναγιώτης με πλασέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-0).

Η εικόνα του β’ ημιχρόνου σε φάσεις μπροστά στα δυο καρέ δεν είχε να επιδείξει κάτι σημαντικό παρά την φάση του 67’  που οι γηπεδούχοι με κεφαλιά του Χατζηπαναγιώτη από σέντρα του Μανέτα έστειλαν την μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού. Με την ήττα αυτή η ομάδα έμεινε στους 9 βαθμούς.

ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ: Θεοφανίδης, Θωμάι, Παπαδόπουλος, Βογάτσας, Αρναρέλλης (92’ Αποστολοπουλος), Γεωργαντώνης, Θεοδωράκάτος, Μανέτας (92’ Μουρελάτος), Χρηστίδης (77’ Δουδουμόπουλος), Χατζηπαναγιώτης (90’ Παπανίκας), Ραπάι

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Περίφανος, Παπαιωάννου, Πιτέλης, Παππάς, Τσουρούλας, Μαυροειδής, Μπινέρι (70’ Κανελλόπουλος), Πέτρου (66’ Μπερίκος), Χαιρετάκης, Μήτκας, Τόλιας (87’ Γεντίκης)