Σάββατο 22 Φεβρουαρίου 2020

Τρίτο σερί ισόπαλο ματς για ΠΑΟ Καματερού

Τρομερό γκολ - κεφαλιά απο Ηλία Παναγιωτόπουλο απέναντι στο Χαιδάρι

Την τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία με το ίδιο σκορ (1-1) απέσπασε για άλλη μια φορά η ομάδα του Καματερού. Είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με Τράχωνες και Διάνα Ηλ. Αυτή την φορά, η ισοπαλία επιτεύχθηκε μέσα στο γήπεδο του Χαϊδαρίου, απέναντι στην  ομώνυμη ομάδα που κράταγε το ματς στον έλεγχο της, στην μεγαλύτερη διάρκεια.
Το «χρυσό» γκολ του Ηλία Παναγιωτόπουλου στο 73΄ πάγωσε τους γηπεδούχους δίνοντας παράλληλα την ώθηση στους συμπαίκτες του να ψάξουν ενα ακόμη γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Η γενική εικόνα του α΄ ημιχρόνου  κυμάνθηκε σε μέτρια επίπεδα και για τις δυο ομάδες με τις κλασικές φάσεις να είναι μόνο δυο. Στην πρώτη καλή ενέργεια από πλευράς γηπεδούχων, το Χαϊδάρι άνοιξε το σκορ στο 8’  με όμορφο πλασέ του Τσοπανά. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη έχασαν σημαντική ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 33΄ με τον Μαζμανίδη που βρέθηκε στην καρδιά της άμυνας αλλά σούταρε άουτ.

Η εικόνα των παικτών του ΠΑΟ Καματερού βελτιώθηκε στο β΄ ημίχρονο όπου  κατάφερε να πάρει περισσότερα μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και παράλληλα να ισοφαρίσει με τρομερή κεφαλιά του Ηλία Παναγιωτόπουλου στο 73΄ επωφελούμενος διαγώνια σέντρα του Μαζμανίδη.  Καλή ευκαιρία να αλλάξει η ροή του ματς έχασε ο Λουβερδής με την κεφαλιά του να είναι αδύναμη από πολύ καλό σημείο στο 79΄.

Στα τελευταία λεπτά οι μονομαχίες εντάθηκαν, το ματς ζωντάνεψε και σε μια από τις φάσεις αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Καρκαλέτσης στο 87΄ για δυνατό μαρκάρισμα πάνω σε αντίπαλο.

ΧΑΪΔΑΡΙ: Σαμπατάκος, Πλουμάτος, Σταμίρης, Μακρής (84' Βλάχος), Τσώνης, Κατσούλας (59' Τζωρτζάτος), Τσοπανάς (84' Ιωακειμίδης), Μίχος, Παυλόπουλος, Μουρεζίονης, Καμπεράι (67' Σεβάι).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Μαζμανίδης, Ανδριτσόπουλος (46' Πετανάι), Σέχου, Λουβερδής, Δουγιέκος, Τσαγκάρης (67' Τσιργιώτης), Ράφαελ (76' Καρκαλέτσης), Ζαχαρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κατσικαντάης (46' Διαμαντίδης).