Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2020

Μάτς για γερά νεύρα και 1-1 στο 94΄ απο την Διάνα

'Αρνητικός πρωταγωνιστής ο διαιτητής Κοσικίδης

Στο 94΄ και από εμφανή θέση οφσάιντ κατάφερε η ομάδα της Διάνα Ηλιούπολης να πάρει την ισοπαλία με 1-1 μέσα στο γήπεδο Καματερού. Αρνητικός πρωταγωνιστής του παιχνιδιού  ο διαιτητής Κοσικίδης που κατάφερε να «εξοργίσει» όλους όσους  βρέθηκαν στο γήπεδο.

Οι αποφάσεις του κ. Κοσικίδη ήταν σε μεγάλο βαθμό μεροληπτικές κατά του ΠΑΟ Καματερού κυρίως στο β΄ ημίχρονο όπου η ευκολία να παρατηρεί τους παίκτες του Νίκου Κουνάδη με κίτρινη κάρτα αλλά και για τα ίδια μαρκαρίσματα να μην δίνει αντίστοιχη εξόργισαν τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.

Στο γκολ της ισοφάρισης που σημειώθηκε στο 94΄ ο διαιτητής αγνόησε σε πρώτη φάση το επιθετικό φάουλ του Μπαλαφούτη πάνω στον Γιώργο Παππά αλλά και σε δεύτερη φάση ο Φάρος που σημείωσε το γκολ ήταν αρκετά εκτεθειμένος  από το γέμισμα στην μεγάλη περιοχή του Πανίδη.

Όσον αφορά το α ΄ ημίχρονο,  η εικόνα του παιχνιδιού ήταν ισορροπημένη με την Διάνα Ηλιούπολης να χάνει μια καλή ευκαιρία με τον Καλλέργη στο 20΄ αλλά η γρήγορη έξοδος του Ξυδιά  αποσόβησε το γκολ.

Στο 45΄ και με έξυπνη εκτέλεση του φάουλ από Παναγιωτόπουλο, Μαζμανίδη και τελικό αποδέκτη τον νεαρό Ζαχαρόπουλο ο ΠΑΟ Καματερού σημείωσε το 1-0.
Στην επανάληψη «κυριάρχησε» η διαιτησία του Κοσικίδη σε πάρα πολλές φάσεις. Στο 56΄ Ο Χαιρετάκης σούταρε με τον Κόρρα να αποκρούει.

Στο 75΄ ο διαιτητής αποβάλει με 2η κίτρινη τον Ζούκα για καθυστέρηση. Στο 94΄όπως προαναφέραμε και πιο πάνω  ο Κετσετζόγλου βγάζει σέντρα στην καρδιά της άμυνας ο Μπαλαφούτης κάνει επιθετικό φάουλ πάνω στον Παππά και στη συνέχεια ο Πανίδης κάνει γέμισμα με τον Φάρο από θέση οφσάιντ και με πλασέ να σημειώνει το τελικό 1-1. Μετα το τέλος του αγώνα, Φάρος αποβλήθηκε διότι λάκτισε τον Ξυδιά

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Κανακάρης, Ραφαέλ (55' Πετανάι), Σέχου, Λουβέρδης, Παππάς, Τσαγκάρης (74' Διαμαντίδης), Μαζμανίδης, Ζαχαρόπουλος (62' Ζούκας), Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης (81' Δουγιέκος)

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Κόρρας, Δάρρας (55' Γιαννακόπουλος), Ποντικάκος (46' Μπαλαφούτης), Νικολιάν, Μπακογιάννης (77' Αναστασίου), Καλουδιώτης (82' Πανίδης), Καλλέργης, Μπαρδάκης, Κετσετζόγλου, Φάρος, Καζάκος