Σάββατο 30 Μαρτίου 2019

Σκορπάει χαμόγελα αυτή η ομάδα...

Άνετη επικράτηση με 4-0 τον Θρίαμβο Αθηνών
Ένα ακόμα βήμα για το πολυπόθητο στόχο της ανόδου έκαναν οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού μετά την επιβλητικό  4-0 επί του Θριάμβου. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη χρειάστηκαν ένα μόνο ημίχρονο για να βάλουν τις βάσεις νίκης και στην συνέχεια να ρίξουν ρυθμό στο β΄ ημίχρονο.  Η επιθετική γραμμή ήταν σε καλή μέρα καθώς Κολοκοτρώνης και Πετανάι να πέτυχαν τρία από τα τέσσερα γκολ ενώ αναστάτωσαν ουκ ολίγες φορές την άμυνα των φιλοξενούμενων.
Το άνετο 3-0 του α΄ημιχρόνου έδωσε το δικαίωμα στο Νίκο Κουνάδη στην επανάληψη να τους αποσύρει και να τους προφυλάξει ταυτόχρονα για τις επόμενες πέντε αγωνιστικές. Όσον αφορά την εικόνα του ματς μόλις στο 7΄ ο Κολοκοτρώνης από καλή θέση σούταρε για να αποκρούσει σωτήρια ο Λαχανάς. Ο ίδιος παίκτης στο 16΄ σούταρε άστοχα μέσα από την περιοχή.

Η όποια αντίσταση των φιλοξενούμενων μέχρι εκείνο το σημείο κατέρρευσε με το γκολ που σημείωσε ο Κολοκοτρώνης στο 23΄ύστερα από φανταστικό συνδυασμό τρίων παικτών του Καματερού που έφεραν το σέντερ φορ σε πλεονεκτική θέση. Στο 26΄ ο Πετανάι από τα αριστερά και πλάγια θέση σούταρε στην ρίζα της αριστερής δοκού του Λαχανά.

Ότι δεν έγινε γκολ σε αυτή φάση, έγινε γκολ στο 29΄ που παρόμοια ευκαιρία ο Πετανάι πέτυχε με συρτό σουτ το 2-0.  Στο 33΄ ο Κολοκοτρώνης πετάχτηκε μπροστά σε μπαλιά γέμισμα του Παππά και με ψηλοκρεμαστό σουτ τσίμπησε την μπάλα προλαβαίνοντας την έξοδο του τερματοφύλακα γράφοντας  το 3-0.

Στο β΄  ημίχρονο οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη περιορίστηκαν σε κυκλοφορία μπάλας χωρίς να ζορίσουν τον Θρίαμβο παρόλαυτα στο 65΄ διαγώνια σέντρα του Παναγιωτόπουλου βρήκε τον Τσαγκάρη στο ύψος της μικρής περιοχής και με κεφαλιά ο τελευταίος πέτυχε το 4-0.

Στο 75΄  σουτ του Τσιργιώτη απο 35 μέτρα έστειλε την μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι του Λαχανά.

Καλή η διαιτησία του Παναγιωτάρα και των Γαλάνη, Δαρσακλή

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Κανακάρης, Ανδριτσόπουλος, Καλαμποκανάς, Παππάς, Μπίμπιζας, Πετανάι (58΄ Αγγελόπουλος), Τσιργιώτης, Κολοκοτρώνης (46΄ Τσαγκάρης), Παναγιωτόπουλος (67΄ Ρεντζής), Δημητρόπουλος

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Λαχανάς, Bucuki (80΄ Χάλαρης), Μαυρούτσικος, Απέργης, Τσαπικούνης, Λίτσας (60΄ Νιφόρος), Καλούμενος, Κολοκυθάς, Σπυρής (67΄ Ίμπρο), Μιράκα, Δαρδανός