Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2019

Δίλεπτο… «ακραίας παγωνιάς» για Κ18

Καματερό-Άγιοι Ανάργυροι 0-2

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Κ18 του Καματερού από το ισχυρό συγκρότημα των Αγίων Αναργύρων. Οι παίκτες του Αντώνη Βαζλαματζή εμφανίστηκαν με δυο πρόσωπα στον αγωνιστικό χώρο. Στο πρώτο όπου προσπάθησαν με σωστή ανάπτυξη και που είχαν δυο σημαντικές στιγμές και να πετύχουν τέρμα και στο δεύτερο όπου εμφανίστηκαν κυριολεκτικά…
«παγωμένοι» και μάλιστα σε διάστημα δυο λεπτών δέχτηκαν δυο γκολ που έκαναν το ματς μη αναστρέψιμο.

Στο πρώτο τέταρτο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή του παιχνιδιού ωστόσο με την πάροδο του χρόνου οι νεαροί άσοι έφεραν το ματς στα μέτρα τους και πέταξαν στο κάλαθο των αχρήστων δυο σημαντικές στιγμές.

Η πρώτη στο 23΄ όταν ο Σιβρής από αριστερά έβγαλε σέντρα ακριβείας και ο Βανικιώτης δεν μπόρεσε απλώς να πλασάρει σωστά από πολύ κοντινή απόσταση και η δεύτερη στο 35΄ όταν ο Γκάνιος με κεφαλιά και αφού είχε προηγηθεί σέντρα από τα αριστερή πλευρά του Ζωγραφάκη έστειλε την μπάλα να περάσει ξυστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καλογερόπουλου.

Το ματς πήρε άλλη τροπή στο β΄ ημίχρονο και μάλιστα μέσα σε δυο λεπτά και ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν πια το δυνατό αέρα με το μέρος τους. Τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη οι Άγιοι Ανάργυροι πήραν κεφάλι στο σκορ σε μια τυχερή φάση. Ο Παππάς σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό και να παίρνει ψηλοκρεμαστή πορεία που κρέμασε τον Κούτσικο.

Ο Καράλης πού ήταν από τους καλύτερους παίκτες των φιλοξενούμενων και με πολύ δουλειά στον αγωνιστικό χώρο, έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με ιδανικό πλάσέ έγραψε στο 45΄ το 0-2. Ο ίδιος παίκτης σε παρόμοια ενέργεια μπασίματος στο 78΄ έστειλε την  μπάλα να χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κούτσικος, Παλυβός Α., Ζωγραφάκης, Διαμαντόπουλος, Παπαθανασίου, Καλιόσης, Βανικιώτης Ε., Γκάνιος, Ζαχαρόπουλος, Σιβρής Πάγκος: Πέτρου, Βανικιώτης Ν., Ντούπης, Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσιώλης, Ελευθερόγλου

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Καλογερόπουλος, Ταμβάκης, Μπακάλης, Τερζής, Βασιλειάδης, Χόντος, Παππάς, Γκούστης, Μπαλλι, Κουειπριλ. Καράλης Παγκος: Κοροντζης, Μπαρμπόπουλος, Καραγιώργης