Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2019

Ενα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Κ16...

Νίκησε τον Άφοβο Περιστερίου με 4-3

Ενα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Κ16 για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στον φιλότιμο Άφοβο Περιστερίου με 4-3. Οι νεαροί άσοι του ΠΑΟ Καματερού έκαναν ενα πολύ καλό α΄ημίχρονο όπου και έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη. Το σκορ στο διάστημα αυτό έφτασε το 4-1, έχοντας ενα οριζόντιο δοκάρι αλλά και αρκετές ακόμα ευκαιρίες για άλλα τέρματα.
Ωστόσο στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Καλύβα δεν είχαν ανάλογη απόδοση με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι με δυο γκολ σε 4-3 (το ενα γκολ ήταν οφσαίντ) όπου ήταν και το τελικό σκορ.

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Βασίλης Ελευθερόγλου στο 8΄. Στο διάστημα 27΄-31΄ η ομάδα σάρωσε πετυχαίνοντας τρία γκολ. Στο 27΄ ο Ζενέλι με κεφαλιά σε σέντρα του Ελευθερόγλου έκανε το 2-0, στο 29΄ ο Ροδίτης με ωραίο άλμα και κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας ύστερα απο κόρνερ έγραψε το 3-0, για να πετύχει ο Ελευθερόγλου και πάλι το 4-1 με όμορφο μπάσιμο και πλασέ το 4-0. Στο 35΄ λάθος εκτίμηση του Βασιλόπουλου έδωσε το δικαίωμα στον Alia να μειώσει σε 4-1.

Η επανάληψη δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν προς το τέλος του αγώνα και να διαμορφώσουν το σκορ στο 4-3 με δυο γκολ του Μπινιέρι  (67΄και 69΄).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Βασιλόπουλος (36΄ Γιάκης), Σκουλάς (42΄ Τόλλιας), Αποστολίδης, Ροδίτης, Ζενέλι (68΄ Καπετανάκης), Μπερίκος, Κυρίτσης (60΄ Σερεπίσος), Σταθάκης (51΄  Λούλιος), Ελευθερόγλου, Μονεμβασίτης, Κεραμυδάς

ΑΦΟΒΟΣ: Παπαδόπουλος, Brahimi, Arapaj, Σπανός, Vasa, Alias, Lico, Μπινιέρι, Τζουρμάνας, Ζάγκας, Τσιραβάκος