Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2019

Ξεκίνημα με το δεξί η Κ18 για τον β΄ γύρο

Νίκησε άνετα την Ελπίδα με 3-0

Ξεκίνημα με το δεξί για τους αγώνες του β΄ γύρου πέτυχε η Κ18 του Καματερού που νίκησε άνετα και δίκαια την γειτονική Ελπίδα Αγίων Αναργύρων με 3-0. Οι παίκτες του Αντώνη Βαζλαματζή έπιασαν πολύ καλή απόδοση, έφεραν το ματς στα μέτρα τους και με έξυπνο και "επαγγελματικό" τρόπο καθάρισαν εύκολα το ματς απέναντι σε μια ομάδα που έδειξε καλά στοιχεία σε ορισμένα διαστήματα του παιχνιδιού.

Το σκορ άνοιξε  στο 23΄ για την ομάδα της Κ18 ο Αντωνόπουλος με έξυπνο συρτό σουτ στην γωνία του Τσώτσου. Οι ηρωικοί φιλάθλοι που αψήφισαν το βροχερό καιρό είδαν τους νεαρούς άσους να παίζουν έξυπνα και συγκροτημένα σε αυτό το α΄ ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι νεαροί ταλαντούχοι ποδοσφαιριστές απέδωσαν κατα το καλύτερο τρόπο τις οδηγίες του προπονητή τους και σε διάστημα δυο λεπτών "καθάρισαν" το ματς. Πρώτα στο 60΄  ο Κ Παλυβός με διπλή προσπάθεια και σουτ πέτυχε το 2-0 και ενα λεπτό αργότερα ο Γκάνιος με πλασέ σε κενό τέρμα έγραψε το τελικό 3-0.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Αδαμόπουλος (62΄ Κούτσικος), Παλυβός Α. (62΄ Πέτρου), Βανικιώτης Ν., Διαμαντόπουλος, Παπαθανασίου, Καλιόσης (55΄ Παλυβός Κ.), Αντωνόπουλος (55΄ Βανικιώτης Ε.), Ζωγραφάκης, Γκάνιος, Παπαδόπουλος, Ζαχαρόπουλος

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ:  Τσώτσος, Σπυρόπουλος (62΄ Σαίτας), Στεφάνι, Τάφκι, Κασιούρης, Παπαδόπουλος, Ζουμπούλιας, Φύλλος , Παλαιολόγλου (24΄ Λίτσι), Μαρσώνης, Μπέσσης (59΄ Hasram)