Κυριακή 27 Ιανουαρίου 2019

Τέλος καλό, όλα καλα γιά την Κ18 που νίκησε τον Θρίαμβο Χαιδαρίου (3-2)

Στην 2η θέση του ομίλου η ομάδα
Παρα λίγο να χαλάσουν την καλή εικόνα που είχαν με τον Θρίαμβο Χαιδαρίου οι νεαροί άσοι της ομάδος ωστόσο στο τέλος επανήλθαν τα χαμόγελα σε όσους ήταν στο γήπεδο. Στην μεγαλύτερη διάρκεια οι παίκτες της Κ18 δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες για γκολ μπροστά στα καρέ των αντιπάλων, πέτυχαν τρία γκολ, έχασαν αλλά τόσα και στο τέλος χαλάρωσαν επικίνδυνα με αποτέλεσμα να δεχθούν δυο τέρματα δημιουργώντας ανησυχίες.

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν για τους παίκτες του Αντώνη Βαζλαματζή που με τη νίκη αυτή σκαρφάλωσαν στην 2η θέση του ομίλου με εννέα βαθμούς έχοντας στην 1η θέση τον Ήφαιστο Περιστερίου με 10 βαθμούς.

Το 1-0 σημείωσε ο Σιβρής στο 24΄ με πλασέ και αφού είχε προηγηθεί σουτ του Ελευθερόγλου απο ευνοική θέση και ασθενή απόκρουση του Ξυμιάλη. Το δεύτερο γκολ ήρθε ενα λεπτό αργότερα (25΄) και ήταν πανέμορφο σε εκτέλεση καθώς ο νεαρός Γκάνιος "κρέμασε" τον αντίπαλο τερματοφύλακα δίνοντας το απαιτούμενο πλεονέκτημα στην ομάδα.

Το 3-0 σημείωσε ο Αντωνόπουλος στο 35΄στέλνοντας την ομάδα στα αποδυτήρια με το ευρύ σκορ Στην επανάληψη η Κ18 ξεκίνησε δυνατά και έφτανε με ευκολία στα αντίπαλα καρέ ωστόσο με την πάροδο του χρόνου χαλάρωσε επικίνδυνα με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να σημειώσουν δυο τέρματα. Το 3-1 σημείωσε ο Μπούτης στο 75΄ και το τελικό 3-2 πέτυχε ο Στρατικόπουλος στο 79΄ με ψηλοκρεμαστό πλασέ.

Καλή η διαιτησία του Ρούσσου και των βοηθών Κονισπολιάτη, Αρβανίτη

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κούτσικος, Παλυβός Α.(70΄ Πέτρου), Βανικιώτης Ν. (63΄ Παλυβός Κ.), Διαμαντόπουλος, Παπαθανασίου (73΄ Βανικιωτης Ε.), Καλιόσης (73΄ Ντούπης), Αντωνόπουλος, Σιβρής, Γκάνιος, Ζαχαρόπουλος (55΄ Ασημακόπουλος), Ελευθερόγλου (55΄Ψαρράς)

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΙΔ.: Ξυμιάλης, Φωτσοτζόγλου, Ρηγόπουλος, Μίτι, Σιορέντας, Παπουτσής, Αναγνωστόπουλος (65΄ Χήτος), Μπούρας, Στρατικόπουλος, LLambro, Μπούτης