Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018

Τα εύκολα δύσκολα αλλά νίκησε η Κ18 τον Κεραυνό Πετρούπολης

Χτύπησε στο τέλος με γκολ Ζωγραφάκη (2-3)

Τα εύκολα δύσκολα έκανε η Κ18  του Καματερού απέναντι στην φιλότιμη ομάδα του Κεραυνού Πετρουπόλεως κερδίζοντας την, στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με 3-2. Οι παίκτες του Αντώνη Βαζλαματζή έπρεπε να έχουν πετύχει μεγαλύτερο σκορ αλλά η επιπολαιότητα της επιθετικής γραμμής έφερε σε δύσκολη θέση όλη την ομάδα στο τέλος του παιχνιδιού.
Ωστόσο, παρά την διακύμανση του σκορ από 0-2 σε 2-2, βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και έδωσαν ότι μπορούσαν και πήραν την νίκη σχεδόν στην εκπνοή του παιχνιδιού.

Το ξεκίνημα της Κ18 ήταν δυνατό και πιεστικό, πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 16'  κατάφεραν σε μια φάση να ανοίξουν το σκορ σε αυτογκόλ του Ρέντζου. Η πίεση συνεχίστηκε και στο 25΄ ο Ελευθερόγλου τρύπωσε στη καρδιά της άμυνας του Κεραυνού ύστερα από καλοχτυπημένο κόρνερ του Παπαδόπουλου και με "μυτάκι" έγραψε το 0-2.

Στο 27΄ ο Μπιθαράς μπήκε μόνος αλλά άργησε να σουτάρει με αποτέλεσμα ο αμυντικός του Κεραυνού, Ανδρέου να κάνει τάκλιν και να διώξει σε κόρνερ.

Στην επανάληψη οι παίκτες της Κ18 είχαν και άλλες ευκαιρίες για γκολ ωστόσο έδειξαν έλλειψη συγκέντρωσης με αποτέλεσμα να καθυστερούν στην τελική φάση. Οι γηπεδούχοι αναθάρρησαν σιγά σιγά και με μοχλό πίεσης τον Φανό μείωσαν αρχικά στο 70΄σε 1-2 με όμορφο μπάσιμο και τελείωμα ενω στο 73΄ ο Πέτρου ανέτρεψε τον Σοφιανό με αποτέλεσμα ο διαιτητής να δείξει πέναλτι. Ο Φανός το εκτέλεσε εύστοχα φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια 2-2.

Στο 80΄ ο Μπιθαράς εκτελεί φάουλ έξω απο την περιοχή, ο τερματοφύλακας του Κεραυνού αποκρούει ασθενώς, στην φάση μπαίνει ταχύτατα ο Ζωγραφάκης και από πλάγια θέση έγραψε το τελικό 2-3.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Άλλας, Ρέντζος, Ανδρέου (49΄ Παινέσης), Ζαρκαλής, Αναγνωστόπουλος (41΄ Καπονόμος), Λιώνης, Σοφιανός, Μαλαματίνης, Σακκάς (52΄ Σοφιανός Β), Φανός, Κουλουριώτης (64΄ Ζώης)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κούτσικος (52΄ Σκιαδάς), Πέτρου (74΄ Παλυβός Α.), Ζωγραφάκης, Βανικιώτης, Παπαθανασίου, Αργυρόπουλος, Αντωνόπουλος, Μακρυνικόλας (71΄ Ζαχαρόπουλος), Μπιθαρας (39΄ Νομικός) , Παπαδόπουλος (55΄ Παλυβός Κ.), Ελευθερόγλου (61΄ Ψαρράς)