Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2018

Ισόπαλο το ντέρμπι των πρωτοπόρων 1-1

Παραμένει στην πρώτη θέση η ομάδα

Μεγάλο παιχνίδι, αντάξιο της βαθμολογικής θέσης των δυο ομάδων,αφήνοντας την γλυκόπικρη γεύση του ενός βαθμού αντίστοιχα.Το Καματερό παρουσιάστηκε με ελλιπές ρόστερ λόγω των πολλών τραυματισμών του και βρέθηκε να κυνηγάει το αποτέλεσμα από το 5΄ λεπτό όπου σε κόρνερ και στιγμιαία αδράνεια της άμυνας ο Δούκας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Ανθούπολη.

Το ημίχρονο έληξε με φλύαρη υπεροχή του Καματερού αλλά και με μονομαχίες που έφθαναν στα όρια της σκληρότητας.Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει στην ομάδα, το οποίο όσο περνούσε η ώρα έσφιγγε τον κλοιό στην άμυνα της Ανθούπολης με αποκορύφωμα το 84΄ λεπτό όπου ο νεοεισελθών Κολοκοτρώνης με υπέροχη γυριστή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Μετά και το σημερινό αποτέλεσμα το Καματερό διατηρήθηκε μόνο πρώτο στο βαθμολογικού πίνακα με την Ανθούπολη να ακολουθεί με ένα βαθμό λιγότερο.

Διαιτητές οι κ.κ Αλάμπεης, Ισσα και Χριστοδούλου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαιωάννου, Ανδριτσόπουλος, Καχίτζε (60΄
Κολοκοτρώνης), Μπιμπίζας, Κανακάρης, Αγγελόπουλος (46΄ Χαιρετάκης), Τσιργώτης, Πετανάι, Παναγιωτόπουλος (79΄Σωτηρόπουλος ), Παππάς.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Κοσκινάς, Δούκας, Τσαγκής, Κακιώρης (Κοντοπίδης), Τομπουλίδης, Λέκκας, Ρετζώφ, Δούμας, Καρβέλας (Πυλαρινός), Κυριαζής, Στρείδης.